VIDEO „Žádné dvojí zdanění, žádné zdanění dividend a podobné socialistické nesmysly.“ Robejšek a Kohout odhalují...

02.02.2017 16:06

Politolog Petr Robejšek se svými Realisty připravil další video. Tentokrát chtěl pan docent představit ekonomické plány své strany. Na pomoc si k tomu vzal ekonoma Pavla Kohouta. Tento plán je prý tak krásně jednoduchý, že zní jako rajská hudba.

VIDEO „Žádné dvojí zdanění, žádné zdanění dividend a podobné socialistické nesmysly.“ Robejšek a Kohout odhalují...
Foto: FB Petra Robejška
Popisek: doc. Petr Robejšek, zakladatel politické strany Realisté
reklama

Na úvod Robejšek prozradil, že si s Pavlem Kohoutem vykají, protože politolog žijící v Německu upřednostňuje v rozhovorech trochu formálnější přístup.

Po pár vteřinách se Robejšek dostal k ústřednímu tématu, když Pavla Kohouta požádal, aby vysvětlil koncept jedné jediné daně pro všechny. „Což je naše realistická vize daňové politiky,“ prozradil docent.

„Jedna daň není novinka, je to vyzkoušená a fungující praxe v mnoha zemích, např. na Slovensku, abychom nechodili daleko,“ odvětil ekonom. Má na mysli jednotnou sazbu daně kupříkladu ve výši 15 procent. Tato jednotná sazba daně z příjmu bude podle představ Realistů stejná pro zaměstnance, živnostníky i pro firmy. „Každý zaplatí 15 procent ze zisku, a to je vše,“ popsal koncept v kostce Kohout. „Žádné dvojí zdanění, žádné zdanění dividend a podobné socialistické nesmysly,“ přisadil si.

„Je to krásně jednoduché. Zní to jako rajská hudba,“ pochvaloval si Robejšek.

V Irsku je dokonce zavedena jednotná daň jen na úrovni 12,5 procenta. Podle ekonoma to vede k tomu, že se sníží počet lidí, kteří nechtějí platit daně. A sníží se také počet úředníků, kteří se o daně musejí starat.

„Pouze ti, kteří rozhazovali státní prostředky, budou muset ubrat a já jsem rozhodně pro,“ uzavřel své vystoupení Kohout. „Já také, jsme Realisté,“ doplnil Robejšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…