VIDEO Zapálíme chemičku. Ivan Bartoš jde proti Babišovi písní

18.06.2019 10:22

Opozice se dnes domlouvá, kde sehnat 101 hlasů, kterými by mohla vyslovit nedůvěru vládě Andreje Babiše. Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš před tímto jednáním vyjádřil své vize písní. Ale takovou hodně zvláštní.

VIDEO Zapálíme chemičku. Ivan Bartoš jde proti Babišovi písní
Foto: Repro FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii
reklama

Na Facebooku extravagantní předseda Pirátů v ranních hodinách sdílel píseň punkové skupiny Visací zámek. K ní připsal, že s ní vyráží „do nového sněmovního týdne“. A o jakou píseň se tedy jedná?

Píseň Traktor, publikovanou na YouTube 28. 10. 2018, skupina Visací zámek výslovně věnovala výročí sta let republiky. Má to být „dárek punkového království všem Čechům“.

Píseň, a zejména doprovodný videoklip pak ukazuje, co je obsahem tohoto dárku českému národu. Klip začíná záběry bezútěšného rána ve venkovské domácnosti ve zdevastované bytovce, s oprýskaným embéčkem před domem a mužem, pravděpodobně otcem od rodiny, spícím před domem s hlavou zabořenou v kytaře.

Manželka jde pro poštu a z kastlíku vytáhne několik obálek s modrými a červenými pruhy. Podívá se směrem k blízké chemičce, ze které se vesele kouří, a zakašle. Mezi úřední korespondencí objeví leták, nabízející práci právě ve zmíněné chemičce. Z jejího názvu vidíme jen první čtyři písmena: AGRO.

Obraz zoufalého českého venkova je následně doplněn slovy textu: „Jede traktor, je to Zetor, jede do hor, orat brambor.“ Což má být nejspíš metafora zkolektivizovaného zemědělství. Pak se dozvíme, že zemědělci brambory pohnojí a „mládenec si kapsu namastí, prachama zachrastí“, což je ilustrováno obrázkem hnojení pole hnojivem stejné barvy, jako se valí z chemičky.