VIDEO Zmrtvýchvstání Miloše Zemana. Píchněte mu něco. Umělec Šteindler paroduje prezidentův nedělní projev

13.04.2020 20:16

Herec a scenárista Milan Šteindler k příležitosti svých včerejších třiašedesátých narozenin na svůj Facebook umístil děkovné video, v němž paroduje velikonoční projev prezidenta Miloše Zemana. „Padesát procent naší populace, což jak mnozí jistě vědí, je téměř polovina našich obyvatel, mi blahopřála k mému dnešnímu zmrtvýchvstání,“ pronese Šteindler při imitaci Zemana. Následoval i bonmot a přípitek.

VIDEO Zmrtvýchvstání Miloše Zemana. Píchněte mu něco. Umělec Šteindler paroduje prezidentův nedělní projev
Foto: Facebookový profil Milana Šteindlera
Popisek: Milan Šteindler pronáší velikonoční projev
reklama

Anketa

Zeman by si přál, aby vládní koalice ANO a ČSSD pokračovala i po volbách. Souhlasíte?

hlasovalo: 16235 lidí
„Drazí spoluobčané, dovolte mi, abych vám poděkoval za všechna vaše přání k mému dnešnímu jubileu,“ započíná Šteindler s gestikulací typickou pro prezidenta Zemana. Na videu je uveleben před televizní obrazovkou, na níž běží video hořícího krbu a vedle sebe má asijské rekvizity. Nechybí ani vlajka Číny a válečných Filipín.

„Svědčí to o tom, že naše společnost ještě není úplně mrtvá. A my bychom ji měli uzdravit. Úctou k nám, starým lidem, kteří znamenají minulost. A minulost, to je budoucnost,“ pokračuje Šteindler se slovy podobnými včerejšímu Zemanovu velikonočnímu poselství.

„A chleba! Chleba… je pivo naší země! Padesát procent naší populace, což jak mnozí jistě vědí, je téměř polovina našich obyvatel, mi blahopřála k mému dnešnímu zmrtvýchvstání. A to považuji za velmi silný mandát. A proto mi na závěr dovolte takový malý bonmot,“ padne dále od něho.

„Příště mě zvolte a já vám slibuju, že to nevemu. Děkuji vám…,“ dopoví Šteindler a jme se natahovat k panáku na stole. K přípitku však nedojde, místo toho se od něj ozve zakašlání a od kamery přichází jasný pokyn: „Píchněte mu něco!“

Prezident o velikonoční neděli, v den, kdy si věřící připomínají zmrtvýchvstání Krista, pronesl velikonoční poselství, ve kterém se rozhodl mluvit zejména o naději. „Dnes nebudu mluvit o ekonomice, nebudu mluvit o politice, a dokonce ani o koronaviru. Budu mluvit o naději, protože Velikonoce jsou poselstvím naděje. Jsou příběhem zmrtvýchvstání a vzkříšení a jsou také návratem jara. Naše společnost, samozřejmě, není mrtvá, ale je zraněná a my všichni bychom ji měli uzdravit,“ řekl prezident.

„Nemůžeme ji uzdravit nenávistí, která se někdy objevuje na sociálních sítích, ale můžeme ji uzdravit přátelstvím, láskou, vzájemnou sympatií, solidaritou a sounáležitostí. Právě o to bych vás chtěl poprosit,“ pokračoval.

Požádal v něm své spoluobčany, aby k sobě byli milí a laskaví a projevovali lásku svým dětem, protože děti jsou naší budoucností.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pozornost však věnoval i starším lidem. „Mějme úctu vůči nám starým lidem, vzhledem k tomu, že už vzpomínáme na naši minulost a úcta k naší minulosti je součástí národního povědomí. Kdysi jsem navštívil Kralice. Tam je památník Bible Kralické v podobě rozevřené knihy a na něm jsou pouze tři slova: ‚Bůh láska jest.‘ Tak bych vám všem chtěl popřát víru, naději a lásku,“ uzavřel prezident republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …