VÍME PRVNÍ Do vysoké funkce v pražském dopravním podniku míří další zaměstnanec banky CREDITAS

06.02.2019 12:14

Petr Witowski, který se koncem minulého roku stal generálním ředitelem pražského dopravního podniku v Praze, působil v bankovnictví přes dvacet let. Třináct let pracoval v České spořitelně a poté byl členem představenstva právě v bance CREDITAS. Nyní si odsud podle našich informací plánuje do DPP přibrat dalšího zaměstnance.

VÍME PRVNÍ Do vysoké funkce v pražském dopravním podniku míří další zaměstnanec banky CREDITAS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy
reklama

Podle našich informací totiž míří do pražského dopravního podniku Jan Jeřábek, současný vedoucí retailového bankovnictví banky CREDITAS. Má se starat o nákupy. Tuto informaci jsme se snažili ověřit přímo v bance. „Informace třetí osobě o našich zaměstnancích neposkytujeme,“ odpověděla Barbora Láholová z oddělení péče o klienty.

Připomeňme si změny ve vedení DPP v poslední době. Kromě toho, že představenstvo na svém mimořádném zasedání zvolilo svého nového předsedu Petra Witowského, kterému byla svěřena pozice generálního ředitele, došlo také k rozdělení odborných působností.

Nový člen představenstva Filip Tuláka byl pověřen vykonáváním pozice investičního ředitele DPP a Jan Šurovský získal pozicí technického ředitele. Filip Tulák se ale ve své pozici dlouho neohřál, po našem článku, který informoval o trestním oznámení kvůli případům, jichž se v DPP dopustil, nabídl 24. ledna svoji rezignaci a DPP opustil.

Nové složení má také dozorčí rada DP. Jejím předsedou se stal Adam Scheinherr, náměstek primátora a radní pro dopravu hlavního města Prahy. Místopředsedy byli jmenováni Pavel Vyhnánek, náměstek primátora a radní pro finance a rozpočet společně s analytikem investic Janem Markem a zástupcem zaměstnanců Oldřichem Schneiderem.

Autory textu můžete oslovit prostřednictvím emailu B.Richterova@ParlamentniListy.cz a T.Novy@ParlamentniListy.cz.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: B. Richterová a T. A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…