VÍME PRVNÍ Zeman dnes zahájí konzultace s ministry. Až potom půjde na vládu

25.03.2014 11:47

Prezident republiky Miloš Zeman si poprvé od jmenování nové vlády povolal na Hrad některé ministry, jak to dělal již v případě předchozích vládních kabinetů. Teprve potom zavítá na zasedání vlády, kam ho premiér Sobotka před časem pozval. V úterý prezident na Hradě přijme první dva ministry.

VÍME PRVNÍ Zeman dnes zahájí konzultace s ministry. Až potom půjde na vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Pan prezident již před časem avizoval, že v dohledné době navštíví jednání vlády. Ještě před tím se ale rozhodl sejít s některými ministry,“ reagoval na dotaz ParlamentníchListů.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Konzultace hlavy státu s ministry začnou hned v úterý. „Dnes odpoledne přijme pan prezident na Pražském hradě ministra dopravy Antonína Prachaře nebo ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka,“ upřesnil hradní mluvčí.

„Lze očekávat, že jedním z témat prvního jednání bude otázka projektu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe,“ prozradil Jiří Ovčáček jedno z témat k diskusi prezidenta s šéfem resortu dopravy.

Ministr dopravy Prachař se nedávno nepříliš pozitivně vyjádřil právě k projektu kanálu Dunaj-Odra-Labe, jehož zbudování prezident Miloš Zeman dlouhodobě prosazuje. Podle Prachaře prý úvahy o kanálu nemají smysl bez mezinárodních dohod s okolními zeměmi, kterých by se projekt týkal. Výstavbu koridoru ale přitom již v první polovině loňského roku, při Zemanově návštěvě Varšavy, podpořil polský prezident Bronislaw Komorowski. Podle českého prezidenta by navíc kanál jen během patnácti let výstavby zaměstnal 60 tisíc lidí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Donutíme Zemana! Chystá se další žaloba, přitvrdil rektor Zima

18:44 Donutíme Zemana! Chystá se další žaloba, přitvrdil rektor Zima

Prezident je podle rektora Univerzity Karlovy stejný občan jako každý jiný a měl by se řídit rozhodn…