VV chtějí zrušit podmínku pro stížnost k Ústavnímu soudu

07.01.2013 12:17 | Zprávy
autor: vfe

Věci veřejné ve stížnosti na církevní restituce chtějí změnu zákona o Ústavním soudu. Mají za diskriminaci, že stížnost nemůže podat méně než 41 poslanců. Kromě toho ve své ústavní stížnosti chtějí například odložit účinnost zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Informuje ČTK.

VV chtějí zrušit podmínku pro stížnost k Ústavnímu soudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

Podle poslance VV Michala Babáka napadají VV jeden paragraf v zákoně, z něhož chtějí vypustit číslovku 41. To by podle něj v konečném důsledku znamenalo, že ústavní stížnost může podat jeden poslanec nebo senátor. Současný potřebný počet zákonodárců je podle VV diskriminační.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …