Václav Havel pomáhá i po smrti. Tentokrát ukrajinským studentům

21.02.2014 18:00

Univerzita Karlova nabídne zhruba dvěma desítkám ukrajinských studentů možnost dokončit svá studia v Praze prostřednictvím univerzitního Stipendia Václava Havla. Nabídka se týká pouze těch studentů, kteří byli postiženi přímou perzekucí na Ukrajině, uvedl v prohlášení rektor UK Tomáš Zima. Podobnou pomoc přislíbila ukrajinským studentům ve čtvrtek i Univerzita Palackého v Olomouci.

Václav Havel pomáhá i po smrti. Tentokrát ukrajinským studentům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti právnické fakulty
reklama

„Předpokládáme přijetí deseti až dvaceti studentů, případně i více. Vše bude záležet na aktuálních okolnostech," tlumočil Zimovo vyjádření Petr Podzimek z UK. Dodal, že nástup do studijních programů UK předpokládá co nejdříve. Technické kroky škola teprve připravuje.

Univerzita se motá do politiky

Univerzita Karlova zároveň odsoudila násilí, při němž v posledních dnech zemřely desítky osob. „Použité praktiky jsou naprosto neslučitelné se základními hodnotami evropské civilizace. Apelujeme proto na politické řešení současné krize," uvedla v prohlášení.

Také olomoucká vysoká škola by chtěla od příštího semestru nabídnout studentům z Ukrajiny desítku míst podpořených stipendii. Pravidla humanitárního stipendijního programu chce vedení univerzity zveřejnit v nejbližších dnech. Podpora má být cílena především na ty, kteří jsou současnou situací poškozeni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…