Václav Klaus: Amnestie už je zapomenutá věc. Už i ti pravdoláskovci pochopili, že tam nic neuhrají

03.06.2017 9:43

Exrezident Václav Klaus přiznal, ze neměl odvahu omilostnit dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, jako to nyní učinil prezident Miloš Zeman. Pro server Blesk.cz pak uvedl, že tento krok současné hlavy státu jej nepobouřil.

Václav Klaus: Amnestie už je zapomenutá věc. Už i ti pravdoláskovci pochopili, že tam nic neuhrají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Klaus v rozhovoru pro Blesk uvedl, že žádosti o omilostnění Jiřího Kajínka dostával. „Myslím, že nejsem drtivě odlišný od většiny občanů České republiky, kteří mají jisté pochybnosti o celé té kauze. Takže samozřejmě, že jsme to brali vážně, informovali jsme se o tom, hledali jsme argumenty. Nicméně neodhodlal jsem se k tomu,“ přiznal Klaus s tím, že se to neodvážil udělat. „Čekal jsem, že ten atak na mě bude větší než ten efekt, který by tento krok udělal,“ podotkl.

Původní text ZDE.

Zároveň dodal, že si stále stojí za amnestií, kterou učinil v závěru svého prezidentování. S tím je podle něj smířená celá země. „Je to věc zapomenutá a myslím, že ti různí aktivisté, pravdoláskovci, už vědí, že tím nic neuhrají, tak i oni přestali útočit,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…