Václav Klaus mladší doporučuje: Ať si uprchlíky rozeberou Šabatová, Špidla nebo Marksová

27.04.2018 21:39

Poslanec za ODS Václav Klaus mladší se mimo jiné v rozhovoru pro server Reflex.cz vyjádřil k migrační krizi. Podle něj by si uprchlíky měli rozebrat ombudsmanka Anna Šabatová, expremiér Vladimír Špidla či europoslanec Pavel Telička.

Václav Klaus mladší doporučuje: Ať si uprchlíky rozeberou Šabatová, Špidla nebo Marksová
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Václav Klaus mladší na besedě v ostravském knihcentru
reklama

Na slova o uprchlících přišlo díky otázce na projekt „Uprchlík do každé rodiny“, jenž míří do Česka. V té souvislosti právě Klaus mladší zmínil Šabatovou, Špidlu, Teličku, ale i europoslance Luďka Niedermayera či exministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou. „Projekt bych zakázal z důvodu ‚vměšování do vnitřních záležitostí ČR zahraničními zločineckými skupinami‘,“ poznamenal Klaus mladší. 

Kromě uprchlické krize se však Klaus mladší vyjádřil také k napadení číšníka v pražské restauraci, za nímž stála skupinka Nizozemců. „Nesoudil bych národ podle sedmi agresívních darebáků. Zajímavá byla diskuse na sociálních sítích, kde se Nizozemci omlouvali, že nešlo o skutečné Nizozemce, a vyjadřovali přání, aby byli pachatelé potrestáni v ČR, neb v Nizozemsku by byli brzy propuštěni coby chráněná minorita a oběť rasismu,“ zmínil k této otázce Klaus mladší. 

  • Původní text ZDE.

Klaus mladší také sdělil, že se domnívá, že vznikne vláda ANO–ČSSD/KSČM. On sám ji však nepreferuje, stejně jako vládu ANO–SPD/KSČM. Za větší nebezpečí pro české školy však považuje první variantu, kvůli tomu, že ve školském výboru za ČSSD je, jak jmenuje, paní Valachová s panem Staňkem. „Za SPD dva velmi racionální poslanci,“ zmínil. 

Následně se pak Klaus mladší vyjádřil k Libeňskému mostu, který je podle jeho názoru potřeba hlavně co nejdříve mít plně funkční. „Ať už nový, či opravený. Oblast již desítky let potřebuje také most z Bohnic směrem na Ruzyni, aby se dokončil okruh,“ dodal Klaus mladší.

Závěrem pak Klaus mladší řekl svůj názor k ohlášenému přesunu českých institucí v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzalému. „Je to krok odvážný a navazuje na velmi nadstandardní vztahy ČR a Izraele. Čistě technicky je normální, aby velvyslanectví bylo v hlavním městě. Co je hlavní město, si má každá země určit sama,“ uzavřel Klaus mladší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…