Václav Klaus s námi hovořil o ČT: Neznárodňovat, ale zrušit. Nikdy v životě jsem nevydržel koukat na jejich zprávy

14.05.2016 18:26

Exprezident Václav Klaus spolu s ředitelem svého institutu Jiřím Weiglem na knižním veletrhu v Praze představoval knihu o migrační krizi Stěhování národů, kterou vydalo nakladatelství Olympia. Klaus se na místě pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k návrhu svého nástupce Miloše Zemana na zestátnění České televize.

Václav Klaus s námi hovořil o ČT: Neznárodňovat, ale zrušit. Nikdy v životě jsem nevydržel koukat na jejich zprávy
Foto: Radim Panenka
Popisek: Václav Klaus a Jiří Weigl na autogramiádě knihy Stěhování národů - Stručný manuál k pochopení současné migrační krize

Myšlenku, že migrační pochody si zavinila Evropa sama a politici, kteří si Evropu nárokují, představoval ve stánku nakladatelství Olympia v rámci knižního veletrhu bývalý prezident Václav Klaus spolu se svým někdejším hradním kancléřem Jiřím Weiglem.

„Rozumíme, že vás stejně jako nás trápí problém masové migrace, svévolně pozvané do Evropy v rozporu s našimi zájmy a potřebami. Napsali jsme o tom stručnou knížku, kupte si to všichni, dá se to přečíst za tři hodiny,“ zdravil v sobotu odpoledne desítky lidí čekajících na Klausovu autogramiádu.

Podle Jiřího Weigla je problém, jak se v Evropě v médiích o problému migrace mluví. „Nelíbí se nám pokrytectví a manipulace, která je s tím spojena. Chtěli jsme knihou dát něco stručného na papír, aby si běžný občan, který se zajímá o dění kolem sebe, mohl nalézat odpovědi, jak to asi doopravdy je, a že politici, kteří se chovali nějak, dělají dobrodince a dobroděje hovořící o solidaritě, přitom myslí nejvíc na sebe,“ uvedl doktor Weigl. Před zahájením autogramiády si ještě znovu vzal mikrofon Václav Klaus a poděkoval nakladatelství Olympia za vydání knihy.

Frontu na podpis Klause a Weigla si ochotně vystály desítky a desítky lidí, přestože se ve velkém stanu na holešovickém Výstavišti dalo kvůli dusnu jen obtížně vydržet.