Václav Klaus se vyjádřil k Chovancovu „cenzorskému úřadu“. A nejen k němu

03.01.2017 18:28

Hostem úterní Kauzy dne byl exprezident Václav Klaus. Věnoval se jak evropské politice, tak politice světové, kde otevřel především otázku zvolení Donalda Trumpa. Pár slov padlo i k nadcházejícím českým volbám. Bohuslav Sobotka (ČSSD), Andrej Babiš (ANO) a spol. zřejmě nebudou mít z Klausových slov radost. Hned v úvodu však okomentoval zrod nového úřadu pro boj proti hybridním hrozbám na ministerstvu vnitra.

Václav Klaus se vyjádřil k Chovancovu „cenzorskému úřadu“. A nejen k němu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident Václav Klaus
reklama

„Tomu centru nerozumím. Stop. Nemám k tomu co říct dalšího,“ odpověděl na dotaz Jaroslava Plesla k Centru proti terorismu a hybridním hrozbám druhý český prezident.

Posléze se věnoval odchodu Jindřicha Forejta z Hradu. Klaus si posteskl nad tím, že byl odejit. „Ale já už teď raději vstupuji do evropské politiky než do naší malé české loužičky,“ prozradil exprezident.

Platí to, co jsem já dlouhodobě předvídal. Že totiž Trump z předvolební kampaně bude úplně jiný než Trump zvolený. Já jsem to říkal už dlouho,“ konstatoval Klaus. Zvolení Trumpa může podle jeho názoru ukazovat na to, že Spojené státy jsou na tom už tak zle, že si lidé zvolili i takového člověka, jako je Trump. Jinak bychom si ale měli počkat na inaugurační projev, který Trump pronese. „Počkejme si na tento projev,“ vyzýval občany.  

Ve vztahu k českým volbám je Klaus poměrně skeptický. „Já bych považoval volby za zajímavé, kdyby to byly volby o něčem. Kdyby to byly volby, jaké jsme viděli v Americe. Já mám hrůzu z toho, že nic takového u nás nenastane a my uvidíme jen přetahování o moc. Pak taky ti voliči nebudou vědět, jak se mají rozhodovat. Ale já mám pocit, že musím jít volit jako dlouhodobě politický člověk, ale že bych věděl, koho mám volit, to nevidím. Nevidím poptávku po skutečné změně. Vidím brblání, vidím stěžování si, ale lidé jsou ve svém brblání pohodlně usazeni,“ posteskl si host.

Bohužel nevidí ani politika, který by nabízel nějakou zásadní změnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …