Václav Klaus se vyjádřil k Chovancovu „cenzorskému úřadu“. A nejen k němu

03.01.2017 18:28

Hostem úterní Kauzy dne byl exprezident Václav Klaus. Věnoval se jak evropské politice, tak politice světové, kde otevřel především otázku zvolení Donalda Trumpa. Pár slov padlo i k nadcházejícím českým volbám. Bohuslav Sobotka (ČSSD), Andrej Babiš (ANO) a spol. zřejmě nebudou mít z Klausových slov radost. Hned v úvodu však okomentoval zrod nového úřadu pro boj proti hybridním hrozbám na ministerstvu vnitra.

Václav Klaus se vyjádřil k Chovancovu „cenzorskému úřadu“. A nejen k němu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident Václav Klaus

„Tomu centru nerozumím. Stop. Nemám k tomu co říct dalšího,“ odpověděl na dotaz Jaroslava Plesla k Centru proti terorismu a hybridním hrozbám druhý český prezident.

Posléze se věnoval odchodu Jindřicha Forejta z Hradu. Klaus si posteskl nad tím, že byl odejit. „Ale já už teď raději vstupuji do evropské politiky než do naší malé české loužičky,“ prozradil exprezident.

Platí to, co jsem já dlouhodobě předvídal. Že totiž Trump z předvolební kampaně bude úplně jiný než Trump zvolený. Já jsem to říkal už dlouho,“ konstatoval Klaus. Zvolení Trumpa může podle jeho názoru ukazovat na to, že Spojené státy jsou na tom už tak zle, že si lidé zvolili i takového člověka, jako je Trump. Jinak bychom si ale měli počkat na inaugurační projev, který Trump pronese. „Počkejme si na tento projev,“ vyzýval občany.  

Ve vztahu k českým volbám je Klaus poměrně skeptický. „Já bych považoval volby za zajímavé, kdyby to byly volby o něčem. Kdyby to byly volby, jaké jsme viděli v Americe. Já mám hrůzu z toho, že nic takového u nás nenastane a my uvidíme jen přetahování o moc. Pak taky ti voliči nebudou vědět, jak se mají rozhodovat. Ale já mám pocit, že musím jít volit jako dlouhodobě politický člověk, ale že bych věděl, koho mám volit, to nevidím. Nevidím poptávku po skutečné změně. Vidím brblání, vidím stěžování si, ale lidé jsou ve svém brblání pohodlně usazeni,“ posteskl si host.

Bohužel nevidí ani politika, který by nabízel nějakou zásadní změnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…