Václav Klaus vidí další „barevnou revoluci“. Kde? Budete koukat

04.09.2020 8:06

REPORTÁŽ Koronavirová pandemie totálně umlčela opozici, čelíme radikální revoluci řízené levičáckými elitami a jejich našeptávači. Na besedě k nové knize Sebedestrukce Západu to v Kladně řekl bývalý prezident Václav Klaus. „Jde o další barevnou revoluci. Rýsují se základy totalitně řízené budoucí společnosti,“ uvedl exprezident. Klaus též připustil možnost, že pandemii mohl někdo trošku pomoci.

Václav Klaus vidí další „barevnou revoluci“. Kde? Budete koukat
Foto: Radim Panenka
Popisek: Exprezident Václav Klaus přednáší v Kladně. Vedle něho publicista Petr Štěpánek

Anketa

Je Česká republika dobře řízenou a vedenou zemí? (Ptáme se od 2.9.2020)

61%
39%
hlasovalo: 13154 lidí

Václav Klaus v rámci představení nové publikace svého institutu zavítal do hotelu Kladno, kde před zaplněným sálem přednášel a debatoval o hrozbách, které podle něho mohou zbořit naši složitě budovanou společnost. V úvodu své řeči se krátce dotkl i jarního období koronakrize.

„Byli jsme vytíženi stupiditou falešného boje s koronapandemií, vydali jsme k tomu knihu Karanténa. Trápilo nás, co hrozí po karanténě, že se zneužila k tomu, aby se svět zadlužoval doma, v Evropě i celém světě, a to způsobem, že to nesplatí ani vnuci vašich vnuků. Děsivé pomyšlení. Uvědomme si, jak hrůzostrašné, smrtící a zásadně vážné to je. Do toho všeho přišlo bourání soch, pomníků a zříkání se historie, a pokus o revoluční změnu světa. Radikálně to k horšímu mění svět. Všechny dlouhodobé problémy se slily do extrémně levičácké pokrokové ideologie, proti které musíme bojovat. Jde o vznik hluboké společenské krize a je naší povinností vůči tomu vystupovat,“ zahájil razantně své vystoupení.

Vývoj, který dnes vidíme v USA, bude podle něho jestli ne zítra, tak pozítří, tady u nás. „Spíš ale zítra než pozítří. Jedná se o kvalitativně nový fenomén, přestože má kořeny už od 60. let. Důležité říci je, že jestli mluvíme o revoluci, není to žádná revoluce zdola. Nevzpouzejí se ti, kteří zdola mají pocit útlaku a jsou nespokojeni s tím, co ti nahoře dělají. Jde o klasickou revoluci shora. Tuto revoluci pořádají levicové elity a jejich našeptávači. Jedná se o další příklad barevné revoluce,“ řekl jednoznačně. 

Anketa

Jak nahlížíte na Čínu?

hlasovalo: 33934 lidí

„Současné dění není útokem z Východu na Západ. To si dobře musíme uvědomit. Není to útok odněkud z Číny nebo Ruska na Západ. Západ se ničí sám. Proto jsme knihu nazvali Sebedestrukce Západu. To je další věc, kterou je třeba si i teď, v souvislosti s cestou předsedy Senátu na Tchaj-wan, uvědomit,” narazil krátce na jedno z aktuálně hlavních mediálních témat. 

Dění, kterého jsme svědky ve Spojených státech, nemá podle jeho slov nic společného s bojem o svobodu. „Co vidíme na ulicích ve Spojených státech je snaha o co největší narušení lidské společnosti, která byla po staletí složitě evolučně utvářena. V tom, co se děje a čeho jsme svědky, se rýsují obrysy totalitně řízené společnosti budoucnosti,“ přinesl Václav Klaus černý scénář budoucího vývoje. 

„Ukazuje se, že koronavirová pandemie, a s ní záměrné umělé šíření strachu bylo určeno k umlčení opozice. Otázkou je, jestli náhodou někdo trošku nepřispěl k tomu, aby se ta pandemie zrodila a vytvořila. V rouškách není náš křik dobře slyšet. Šíření strachu a umlčení opozice je dalším výrazným aspektem toho, co se v tuto chvíli kolem nás děje. Vidíme za tím levičáctví a návrat levicových utopií,“ uzavřel exprezident své vystoupení.

Podle Petra Štěpánka, který debatu moderoval, má současné dění svůj prvopočátek v minulosti. „Prapůvod tohoto pokrokářství je v 60. letech, které my vnímáme jinak, než to bylo bráno na Západě,“ řekl Štěpánek.

„Měli bychom jít daleko dál. Proto jsem svůj příspěvek do knihy napsal s názvem, že americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety ruská revoluce. Všechno zlo pro mě začíná Velkou francouzskou revolucí, kde vidím zrod toho všeho. Ne náhodou je nejbeznadějnější místo právě Francie,” konstatoval Klaus.

Připomněl, že už v minulé dekádě, kdy jezdil do Ameriky, tam drze říkal, že Amerika už pro nás dávno není vzorem svobody, svobodného trhu a dalších věcí. Amerika už prý není tou Amerikou, jakou bývala. 

Následně se zamyslel nad tím, zda platí, že je Amerika náš vzor. „Co sem přišlo? Džíny. Nebo KFC a nevím jaké další blbosti? Tam jsem v životě nebyl. Máme tady Coca-colu, což jsem nikdy nepozřel. Máme další a další podobné blbosti. To je kulturní revoluce a my jsme její oběti,“ míní Klaus.

Ve vztahu k hnutí Black Lives Matter zavzpomínala bývalá hlava státu na turné přednášek z šedesátých let. „Pocítil jsem to na vlastní kůži, když jsem odjel do Ameriky na půl roku na jednu univerzitu. Odjížděl jsem den po pohřbu Jana Palacha, v lednu 1969, z toho rozjitřeného Československa a přijel do USA na jednu špičkovou slavnou univerzitu. A třetí týden jsem se probudil v tehdejším Československu. Black Lives Matter. Zažil jsem, kdy černošští studenti prvně v histori amerických vysokých škol obsadili univerzitu se zbraněmi. Několik dní se s nimi vyjednávalo, přijely všechny televizní štáby. Viděl jsem ty hochy tmavé pleti s puškami, jak vítězoslavně obsazují univerzitu. Takže zárodky toho v USA člověk viděl už v těch 60. letech,“ vyjádřil svůj pohled Václav Klaus. 

Diskuze se stočila k Evropské unii. Václav Klaus zopakoval, že názory ve smyslu, aby Česká republika vystoupila z EU jsou za současného stavu dětinské. „Chtělo by to revoluci, musely by tanky začít jezdit po ulici. To nejde. Musíte vyhrát volby, změnit ústavu, udělat tisíc a jedna věcí a pak může někdo mluvit o opuštění Evropské unie. Říkám to já, jako člověk, který EU naprosto nenávidí a považuje ji za zhoubu naší společnosti. Moje kritika EU je absolutní. Ano, budu první vykřikovat, že EU je zlo a slepá ulička, ale nechcete být snad zednářským spolkem, ale politickým seskupením, které chce hrát reálnou roli v politickém světě,“ uvedl exprezident směrem k přítomným zástupcům Trikolóry.

Setkání ukončil bývalý prezident i vzhledem k probraným tématům optimisticky. „Nejsou před námi předem uzavřené dveře. Není to výzva k pasivitě, mlýny, které se otáčejí teď nešťastným směrem, to je věc druhá. Neměli bychom tomu propadnout. Záchytným bodem pro nás je náš rozum, naše vůle a naše chtění s tím něco udělat,“ uzavřel Václav Klaus.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Radim Panenka

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně bylo populistického na návrhu ANO zmrazit platy politiků?

Protože nyní už to chcete taky, když vás k tomu vyzval i prezident. V čem bude váš návrh od toho opozice nepolulistický? A co, že jste (až) nyní tak otočili? A proč je vůbec třeba, aby byly platy politiků pravidelně valorizovány, když spousta jiných skupin lidí, ale i třeba státních profesí se stejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchod 14 tisíc. Řízek neviděla rok. Teď šok za 3 tisíce

16:06 Důchod 14 tisíc. Řízek neviděla rok. Teď šok za 3 tisíce

Vysoká inflace, nízké důchody… Nová realita českých důchodců. Paní Olga se svým důchodem čtrnáct tis…