Václav Moravec z ČT do veřejnoprávního Rozhlasu? Víme vše, prasklo to

19.04.2019 5:15

Je to sice několik měsíců starý příběh, ovšem utajit se ho nepodařilo. ParlamentníListy.cz se od dvou zdrojů dozvěděly, že moderátor politických pořadů Václav Moravec měl mít vlastní pořad v Českém rozhlasu. Konkrétně se jednalo o stanici Český rozhlas Dvojka. Jak se nakonec ukázalo, Moravcovo vlivné působení v ČT nekončí, v tomto případě se totiž s ČRo nakonec nedohodl. A co víc, do politiky se oblíbená tvář ČT také nehrnula. V Rozhlasu mohl mít na starost ranní lifestylový cyklus.

Václav Moravec z ČT do veřejnoprávního Rozhlasu? Víme vše, prasklo to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor OVM Václav Moravec

Anketa

Přispějete na obnovu katedrály Notre-Dame?

hlasovalo: 12996 lidí
„Chtěl bych Vás informovat o tom, že Václav Moravec měl mít připravený pořad na Dvojce, řešilo se to vloni v zimě a jednalo se o lifestyle na Dvojce. Nakonec se to nedohodlo, vznikly i spekulace, že odchází z ČT, ale to si myslím, že tak nebylo,“ uvedl náš první zdroj z ČT.

Druhý zdroj, pracovník veřejnoprávního Rozhlasu, ještě přidal informaci, že o tom vědělo „vlastně jen málo lidí, byla tam k tomu široká diskuse, nedopadlo to, ale horká krev tam nepanovala“. „Panu Moravcovi, co vím, se nabízel společenský magazín, něco jako je jeho pořad Fokus na ČT. Mělo to být, myslím, každý všední den po ránu,“ sdělil pod podmínkou zachování anonymity.

„Český rozhlas v současné době s panem Moravcem nespolupracuje a ani v blízké době nějaký pořad či relaci ve spolupráci s ním neplánujeme," sdělil redakci za ČRo Jiřího Hošna. Česká televize nereagovala.

Od roku 1992 působí Václav Moravec jako televizní a rozhlasový moderátor. Za svoji kariéru prošel rádii Profil, Český rozhlas, Evropa 2, Frekvence 1, v letech 1996 – 1999 externě spolupracoval s dnes už neexistující televizí Galaxie. Od února 2001 až do jejího uzavření 31. ledna 2006 byl redaktorem a moderátorem české sekce rádia BBC, moderoval pravidelné publicistické relace a od března 2001 také každý všední den pořad Interview BBC.

V roce 2004 začal moderovat diskusní pořad České televize Otázky Václava Moravce. Nejpozději od března 2007 moderoval každodenní interview Impulsy Václava Moravce na Rádiu Impuls. Ke konci února 2014 práci pro rádio ukončil z důvodu možného střetu zájmů, když rádio převzala společnost Agrofert.

V roce 2003 obdržel za moderování pořadu Interview BBC Cenu Nadace Českého literárního fondu Novinářská křepelka pro novináře ve věku do 33 let. Václav Moravec je také čtyřnásobným držitelem ceny TýTý jako nejoblíbenější osobnost televizní publicistiky. Tu poslední získal v roce 2011.

ČRo Dvojka kromě pořadů zaplňuje velkou část vysílání písničkami, příspěvky a vstupy moderátorů. Jako jediná celoplošná analogová stanice vysílá pravidelné pořady pro děti: Klub Rádia Junior a v jeho rámci tradiční pohádku na dobrou noc od skřítka Hajaji, dále Dvojka pro děti vysílá sobotní rozhlasovou hru a nedělní pohádku. Každé sobotní ráno vysílá populárně vědecký magazín Meteor. V celou hodinu stanice vysílá zpravodajské relace, jejichž součástí jsou zprávy z domova i ze světa, sport a počasí.

Fotogalerie: - Babiš u Moravce

Jedním z hostů pořadu Otázky Václava Moravce ze Ži...
Andrej Babiš a Luděk Niedermayer
Hostem pořadu OVM byl Andrej Babiš. I když byl dru...
Europoslanec Luděk Niedermayer
Hostem pořadu OVM byl Andrej Babiš. I když byl dru...
Hostem pořadu OVM byl Andrej Babiš. I když byl dru...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…