Václavák: Milion chvilek? Šimon Pánek překvapil. Babiš, Letná, vše jinak. Ale kolega, ten řádil

17.11.2019 19:46

Na Koncertu pro budoucnost na Václavském náměstí v Praze vystoupil bývalý senátor a studentský vůdce z roku 1989 Martin Mejstřík. Ve svém projevu podpořil studenty stávkující na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a ostře zaútočil na rektora univerzity Tomáše Zimu – označil jej za „komunistického kádra“. A v kritice pokračoval. „Na Hradě sedí Zeman zvolený Putinovou Moskvou a ve Strakově akademii Babiš podezřelý ze spolupráce s komunistickou StB,“ pronesl Mejstřík, načež před dav přišel další ze studentských vůdců z roku 1989, a to dnešní ředitel humanitární organizace Člověk v tísni Šimon Pánek, a šokoval přítomné. „To, že premiér Andrej Babiš okamžitě neodchází, je výraz fungující demokracie,“ pronesl. A obořil se na přítomné: „Hlasy těch, kteří zde nejsou a věci cítí jinak, nejsou míň než naše hlasy, myslet si to je naše velká chyba.“

Václavák: Milion chvilek? Šimon Pánek překvapil. Babiš, Letná, vše jinak. Ale kolega, ten řádil
Foto: Repro YouTube
Popisek: Ředitel humanitární organizace Člověka v tísni Šimon Pánek

Anketa

Má Tomio Okamura vaši důvěru?

86%
14%
hlasovalo: 31483 lidí
Mejstřík svou první část věnoval současným studentům, kteří stávkují na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Prý se mu v budově fakulty u stávkujících studentů líbila dvě hesla: „Na mrtvé planetě se neslaví“ a „Nechceme ani vedro, ani Zimu“. Narážel tak očividně na rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimu. Ten byl prý velmi snaživým „komunistickým kádrem“.

„Držte se, studenti!“ podpořil je v boji za klima a proti vedení nejstarší české univerzity bývalý senátor.

Rektora UK Tomáše Zimu letos vlídně nevítali ani na Albertově. Tam na něj totiž přítomní reagovali pískotem, bučením a voláním „fuj, fuj, fuj!“.

FOTO: Bývalý senátor a studentský vůdce z roku 1989 Martin Mejstřík

Mejstříka hodně věcí po roce 1989 zklamalo. Nikdo nebyl potrestán za masakr na Národní třídě a nikdo nebyl potrestán za to, že Klaus mohl prosadit privatizaci a následně mohly vzniknout tunely.

Tento neutěšený stav podle studentského vůdce z roku 1989 trvá dodnes. „KSČM je Ministerstvem vnitra zaregistrována jako nástupnická strana KSČ, tedy totalitní strany, na Hradě sedí Zeman zvolený Putinovou Moskvou a ve Strakově akademii Babiš podezřelý ze spolupráce s komunistickou StB,“ přemítal.

Na konec svého krátkého projevu vyřkl myšlenku, že „okupační stávka je úžasný nástroj“, a jako mnozí též vyzval k bránění demokracie.