Vakcíny k ničemu, nebo je vše v suchu. Otázka pravdy: Prý jedno, či druhé

24.10.2021 20:31

Právník Pavel Hasenkopf se na svém facebookovém profilu zamyslel nad vývojem covidové epidemie v Česku. „Pokud bude letošní vlna covidu stejně silná jako loni, nemocnice ji zvládnou, protože ji zvládly loni a protože lidí, kteří tam mohou skončit, je o 55 % méně než těch, kteří tam mohli skončit loni (je jich méně o ty očkované),“ poznamenal mimo jiné Hasenkopf.

Vakcíny k ničemu, nebo je vše v suchu. Otázka pravdy: Prý jedno, či druhé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Očkování proti koronaviru, ilustrační foto

„Počet obyvatel ČR se od loňského podzimu žádným zásadním způsobem nezměnil. Nemocnice nápor covidu loni zvládly, byť na hraně. Nyní je velká část obyvatel (55 %?) očkována a hrozí jim jen lehký průběh – kvůli covidu by v nemocnicích vůbec neměli skončit,“ píše na svém facebookovém profilu Hasenkopf. 

Z toho podle něj plyne první závěr. „Pokud bude letošní vlna covidu stejně silná jako loni, nemocnice ji zvládnou, protože ji zvládly loni a protože lidí, kteří tam mohou skončit, je o 55 % méně než těch, kteří tam mohli skončit loni (je jich méně o ty očkované),“ podotkl.

A druhý závěr: „Pokud první závěr neplatí, znamená to, že vakcíny nefungují tak, jak mají, resp. jak se slibuje, že fungují. Mezi závěry jedna a dva ať si každý vybere podle své intuice,“ zmínil Hasenkopf. 

„Paní Svrčinová by se především měla seznámit s tím, jaké má kompetence. Ty pokuty neuděluje ona, ale krajské hygienické stanice. A ona jim nemá co ‚domlouvat‘, jak velké ty pokuty mají být. Stejně tak nemá co nařizovat akce typu ‚Kryštof‘. Už teď se pohybuje na hraně trestního zákoníku (§ 329 – zneužití pravomoci úřední osoby),“ poznamenává pak také Hasenkopf poté, co sdílel článek serveru iDNES.cz o tom, že hlavní hygienička Pavla Svrčinová domluvila hygienám a začátkem listopadu budou tvrdé razie.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orbán varuje. Nové Německo... Po odchodu Merkelové se vše projeví naplno

15:22 Orbán varuje. Nové Německo... Po odchodu Merkelové se vše projeví naplno

Maďarský premiér Viktor Orbán varuje před nástupem nové německé vlády v čele se sociálním demokratem…