Válečná propaganda jede naplno. Přehlížený aspekt války mezi Arménií a Ázerbájdžánem

06.11.2020 14:43 | Zprávy

Od 27. září zuří na Kavkaze horká válka o Náhorní Karabach a okolní ázerbájdžánské okresy, které v 90. letech obsadila arménská armáda. Arméni jsou vzhledem k demografii a geografii tou slabší stranou. Ázerbájdžán, země srovnatelná s ČR, má třikrát více obyvatel, třikrát větší území a téměř šestkrát větší HDP než Arménie.

Válečná propaganda jede naplno. Přehlížený aspekt války mezi Arménií a Ázerbájdžánem
Foto: Velvyslanectví Ázerbájdžánské Republiky
Popisek: Konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem
Na straně Ázerbájdžánu navíc stojí mezinárodní právo, protože bojuje pouze na svém, mezinárodně uznaném území. Na mezinárodním poli se ale Arménie snaží tento nepoměr kompenzovat aktivizací svých zahraničních diaspor, které organizují demonstrace, bombardují svými argumenty politiky i novináře a ostře vystupují proti jakémukoliv stanovisku, které říká, že pravdu nemá jen jedna stranu.
 
Agresivní komunikace Arménům na jednu stranu přinesla skupinu politiků a novinářů, kteří vcelku otevřeně podporují arménský pohled na věc. Nejsilnějším politickým hlasem na podporu Arménů je francouzský prezident Macron, který musí brát ohled na silnou arménskou menšinu. V České republice Arménii již od 90. let podporuje starší generace novinářů, jako jsou Jaromír Štětina a Petruška Šustrová, ale i mladší generace, kterou zastupuje například duo válečných novinářek Lenka Klicperová a Markéta Kutilová. V jejich zpravodajství jsou Arménci napadenou a trpící obětí.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

válka , Ázerbájdžán , Arménie , Karabach

autor: Barbora Richterová

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

8:44 Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

Včera ParlamentníListy.cz přinesly čtenou reportáž o zkušenostech českých dovolenkářů v Itálii. Mezi…