Válka, drahota. I generál Pavel uznal, že je něco špatně

04.01.2023 17:16 | Ze sítí

Kandidát na prezidenta Petr Pavel se deset dní před prvním kolem prezidentských voleb nejen účastní debat v médiích, ale také se prezentuje aktivně na sociálních sítích. „Válka, velká drahota a nejistota z toho, co přijde. Strach nás ale nesmí paralyzovat. S klidným a zkušeným vedením to zvládneme, proto si takové pojďme v prezidentských volbách zvolit,“ píše mimo jiné Pavel.

Válka, drahota. I generál Pavel uznal, že je něco špatně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Petr Pavel

„V životě jsem byl v situacích, kdy jsem musel přijmout zodpovědnost. Za své chyby, za své muže v boji, za vedení armády v čase škrtů i za vedení Vojenského výboru NATO po anexi Krymu. Přijmout zodpovědnost za vedení naší země v těžké době bude jiná výzva. Jsem na ni připravený,“ poznamenal ve svém nejnovějším příspěvku na sociální síti Petr Pavel.

V minulých dnech mimo jiné hovořil o „zkušeném a klidném vedení proti chaosu a nejistotě“. „Všichni cítíme, že je něco špatně. Válka, velká drahota a nejistota z toho, co přijde. Strach nás ale nesmí paralyzovat. S klidným a zkušeným vedením to zvládneme, proto si takové pojďme v prezidentských volbách zvolit,“ píše Pavel.

Petr Pavel se dnes zúčastnil debaty Deníku.cz, včera pak Blesku. Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš se před prvním kolem prezidentské volby zúčastní pouze televizní debaty na Nově. Odpověděl tak na dotaz ČTK. Odmítl tedy Primu i Českou televizi. Nova naplánovala dvě prezidentské debaty na čtvrtek 12. ledna v podvečer a večer. Pokud by postoupil do druhého kola voleb, zúčastní se hlavních debat, doplnil Babiš. O jeho rozhodnutí zúčastnit se jen jedné debaty informoval také Deník N.

V úterý se Babiš nezúčastnil výše zmiňované debaty na serveru Blesk.cz, kde byli mimo jiné právě Pavel a Danuše Nerudová. Neúčast v diskusích podle Primy a Blesku zdůvodnil tím, že média chtějí dělat z prezidentské volby show. Babiš se nezúčastnil ani debat prezidentských kandidátů konaných před koncem loňského roku.

První kolo prezidentských voleb se bude konat v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna a případné druhé kolo pak 27. a 28. ledna. Na 26. ledna naplánovaly duely finalistů prezidentského klání ČT i Nova. Obě televize na termínu zatím trvají.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slováci nemají rádi NATO, hrozila se Čaputová. Fico ji ztrestal

21:31 Slováci nemají rádi NATO, hrozila se Čaputová. Fico ji ztrestal

„Je potřeba vyměnit politiky, ne národ.“ Lídr slovenské opoziční strany Směr a někdejší premiér Robe…