Válka ministrů: Lockdown už epidemii nezastaví, tvrdí Prymula. Blatný trvá na svém, čísla klesají

15.03.2021 21:04

Na tom, jaké další kroky by mělo podniknout Česko v boji proti šíření koronaviru, se epidemiolog Roman Prymula a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) neshodují. Zatímco podle současného šéfa resortu zdravotnictví hraje tvrdý lockdown ve zbrzdění epidemie velkou roli, jeho předchůdce je přesvědčen o tom, že tvrdá uzávěra ekonomiky ztratila smysl, informuje server Seznamzprávy.cz.

Válka ministrů: Lockdown už epidemii nezastaví, tvrdí Prymula. Blatný trvá na svém, čísla klesají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula

Podle exministra zdravotnictví Romana Prymuly nám v boji proti epidemii pomůže jedině očkování. „To je jediná cesta, jak z toho ven,“ označil jako klíčové rychlé a masivní očkování.

Původní zdroj ZDE.

Zdůraznil, že většina lidí už ve vládní protiepidemická opatření stejně ztratila důvěru. „Čísla zatím ukazují drobný pokles, ale cesta, která je ještě před námi, je dlouhá. Veřejnost se přestala orientovat v tom, co nás čeká. Velká část už opatřením nevěří a nedodržuje je. Už si nemyslím, že jakkoliv velký lockdown by vedl k vyřešení tohoto nebezpečí,“ míní Prymula, že lockdown už není řešením.

K jeho slovům se po dnešním jednání vlády vyjádřil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), který má na věc opačný názor. „Mě překvapuje, že říkáme, že opatření nemají efekt. Čím si tedy vysvětlujeme to, že došlo ke zpomalení nárůstu?“ pozastavoval se nad slovy epidemiologa Romana Prymuly.

„Z mého pohledu opatření jsou efektivní, a to tak efektivní, jak je dodržujeme. Pokud bychom je dodržovali ještě více, byla by ještě efektivnější a mohla by trvat kratší dobu,“ odrazil Blatný důrazně slova svého předchůdce.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…