Válka přímo v evropských městech. Pokud to takto povedeme dále, můžeme ji prý jistě očekávat

19.07.2016 19:51

Vyhlašovat válku terorismu je falešné a naprosto neproduktivní, protože je to jen vrcholek širší fronty džihádu, píše myslitel, publicista a spisovatel Vlastimil Podracký.

Válka přímo v evropských městech. Pokud to takto povedeme dále, můžeme ji prý jistě očekávat
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Podle něj jsou proti evropské civilizaci vedeny tři džihády. Jsou to „džihád kolébek“, „džihád proti integraci a asimilaci“ a „džihád migrace“. „Záměrně tam neuvádím džihád terorismu, protože ten není podstatný, naopak spíše na předchozí tři džihády upozorňuje. Upozornění ovšem sděluje jen těm, kteří ho chtějí chápat, což vypadá, že většina establishmentu není. Terorista zabije pár desítek lidí, je to sice strašné, ale nikoliv podstatné, lépe řečeno, je to spíše odvozený jev,“ vysvětluje Podracký.

Sám si nemyslí, že všichni muslimové jsou džihádisté, dokonce považuje džihádisty za menšinu. „Proto jsou většinou muslimové chápáni jako normální občané, se kterými lze vyjít, jenže přece jen, když dojde na lámání chleba, svoje soukmenovce neopustí. To znamená, že integrace stejně neproběhla. Dokonale integrovaný člověk by měl dát vždy přednost své nové vlasti, civilizaci, kterou přijal. U muslimů to téměř není možné,“ píše Podracký.

Odborníci nechtějí obludnou skutečnost přiznat

Poukazuje na to, že o fenoménu terorismu toho bylo napsáno mnoho, ovšem bez pochopení komplexních příčin a pod politickou korektností, která objasnění celého paradigmatu blokuje. Význační sociologové hovoří o frustraci, o vykořeněnosti mladých lidí, o hledání vlastní identity apod. Tito odborníci prý nepochopí, že teroristé jsou vojáky džihádu, že jsou to bojovníci stejní jako kdykoliv jindy. „Ale tím nemyslím, že jsou všichni odborníci neschopní. Spíše se domnívám, že jsou všichni politicky korektní a obludnou skutečnost nechtějí přiznat. Nechtějí, stejně jako všichni přesvědčení o neomylnosti evropských hodnot, přiznat selhání těchto tzv. hodnot tváří v tvář drsné skutečnosti světa,“ uvádí Podracký.

Paradigma umírněných džihádů bylo nepochopeno

Podle něj je „nepřiznat si selhání obdivné a zakotvené ideologie lidem vlastní“. „Komunistická ideologie byla také do poslední chvíle nepřekonatelně vítězná, jedinečná a nedotknutelná. Potom se zhroutila pod tíhou reality jako domeček z karet. To nás čeká, pokud budeme postupovat dosavadním způsobem jako slepci nad lka potom proběhne přímo v evropských městech. Paradigma umírněných muslimských džihádů už dlouho uplatňovaných v západních městech bylo nepochopeno, stejně jako nepochopili komunisté neschopnost svého režimu zajistit dostatek služeb a spotřebního zboží (někdy i potravin),“ varuje Vlastimil Podracký.

reklama

autor: vam

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dementní Pepíček na nákupech. Nutella objevil Ameriku. Za rok si třeba všimne, že vykulenci nějak kradou...

5:20 Dementní Pepíček na nákupech. Nutella objevil Ameriku. Za rok si třeba všimne, že vykulenci nějak kradou...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kam se na něho my komedianti hrabem,“ komentuje „německý“ nákup pr…