Van der Bellen: Zvítězím i tentokrát

04.07.2016 10:40

Kandidát Zelených a vítěz posledních rakouských prezidentských voleb Alexander Van der Bellen si věří i v opakovaných volbách. Ústavní soud totiž v pátek prohlásil výsledky voleb za neplatné a dojde k jejich opakování. Van der Bellen ve volbách porazil kandidáta pravicově populistické FPÖ Norberta Hofera. „Postavíme znovu na nohy celorakouské občanské volební hnutí a znovu zvítězíme,“ řekl Van der Bellen v prohlášení, jež zveřejnil server SvobodnéFórum.cz.

Van der Bellen: Zvítězím i tentokrát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rakouská vlajka
reklama

„Ústavní soud rozhodl, že se poslední kolo prezidentských voleb musí opakovat. Toto rozhodnutí musíme respektovat,“ řekl také Van der Bellen s tím, že země se nachází na počátku třetího kola volebního souboje o prezidentský úřad. Dle svých slov chápe znejistění občanů země, kteří jsou znovu povoláni k volebním urnám. 

Důvodem k opakovanému vypsání závěrečného kola voleb jsou totiž procesní chyby při sčítání hlasů. „V rozhodnutí Ústavního soudu se nenachází jakýkoliv náznak podezření, že by při posledním kole voleb byly hlasy chybně spočítány. Naopak. Několik málo okresních předsedů volebních komisí však nepostupovalo přesně podle volebního zákona,“ popisuje Van der Bellen.

Původní text ZDE.

Následně připomíná, že základem republiky a demokracie je důvěra v právní stát. „Je naším právem využít naše demokratické instituce. A je naší společnou povinností a zodpovědností jejich rozhodnutí respektovat,“ sdělil.

„Samozřejmě nastoupím i do opakovaného kola voleb a učiním vše pro to, abych v něm vyhrál. Postavíme znovu na nohy velké, celorakouské občanské volební hnutí a s podporou mnoha Rakušanek a Rakušanů z nejrůznějších skupin a napříč všemi stranami znovu zvítězíme. Moje podporovatelky a podporovatelé ze všech vrstev společnosti, náboženství, kultur a politických přesvědčení spolu se mnou – my všichni společně! – se budeme znovu ucházet o každý jednotlivý hlas a o vaši důvěru,“ uzavřel Van der Bellen se slovy, že mu jde o Rakousko, o společnou vlast. Zároveň požádal o podporu při opakovaných volbách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…