Vandasovci a protivládní aktivisté se začali prát o značku Holešovská výzva

15.04.2012 23:30

Občanské sdružení Holešovská výzva se ohradilo proti výrokům Jaroslava „Slávka“ Popelky. Zakladatel původní výzvy si iniciativu nezaregistroval jako občanské sdružení a mezitím si jméno přivlastnili představitelé Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Slávek Popelka je označil za „šmejdy“ a dodal, že je registrace podvod.

Vandasovci a protivládní aktivisté se začali prát o značku Holešovská výzva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas na mítinku strany
reklama

Podle údajů ministerstva vnitra v přípravném výboru občanského sdružení Holešovská výzva, zaregistrovaného oficiálně 3. dubna, figuruje místopředseda DSSS Jiří Štěpánek. O napojení na partaj spojovanou s ultrapravicovým extremismem svědčí také fakt, že adresa sdružení je podle internetových stránek vnitra stejná jako u DSSS a její předchůdkyně, soudem zrušené Dělnické strany.

Holešovská výzva je řádně registrované občanské sdružení. Občané požadovali kvalitní protirežimní práci a pevnou strukturu

Štěpánek prohlásil, že „Holešovská výzva je řádně registrovaným občanským sdružením, které vzniklo na popud mnoha nespokojených občanů. Impulsem k tomuto kroku byla i velká dávka neschopnosti a amatérismu, jak se pan Popelka a jiní zástupci vyjadřovali v médiích a prezentovali náhledy na změny ve společnosti. Pan Popelka se tedy evidentně nemůže smířit se skutečností, že ho část občanů považovala za brzdu v kvalitní protirežimní práci a požadovala pevnou strukturu a řádnou registraci sdružení.“

Zmocněnec nového občanského sdružení Štěpánek také upozornil, že pokud bude někdo svévolně zneužívat značku „Holešovská výzva“, bude na něj podáno trestní oznámení za nekalou soutěž a parazitování na registrované značce.

Představitelé iniciativy, kteří na neděli svolali další protivládní demonstraci, si ale odebrání názvu nechtějí nechat líbit a podají žalobu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

17:11 Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

Robert Plaga miluje statistiky. To vyplývá z pohledu na jeho twitterový účet. V jedné z posledních n…