Vánoční poselství Zemana bylo již rozebráno z mnoha stran, ale masa ještě zbylo dost. Šídlo se pustil do prezidenta

28.12.2016 22:11

Komentátor Jindřich Šídlo se ve svém komentáři pro server Rozhlas.cz zamyslel nad kauzou Jany Nečasové, dříve Nagyové, a nad Vánočním poselstvím prezidenta Miloše Zemana, jenž právě tuto kauzu zmínil. „Nešlo o žádné ‚kabelky‘. A prezident to ví,“ podotkl Šídlo.

Vánoční poselství Zemana bylo již rozebráno z mnoha stran, ale masa ještě zbylo dost. Šídlo se pustil do prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman před natáčením každoročního Vánočního poselství
reklama

„Vánoční poselství prezidenta Zemana bylo již rozebráno z mnoha stran, nicméně masa stále ještě zbylo dost. A je vlastně pěkné a symbolické, že jedno z mnoha problematických tvrzení hlavy státu vyvrátila hned druhý den autorita, kterou nepochybně i Miloš Zeman respektuje: Městský soud v Praze, mimochodem stejná instituce, díky níž prezident uhrál alespoň remízu ve svém dalším souboji s pravdou v případu ‚Peroutka‘,“ podotkl Šídlo, všímaje si rozsudku, kterým městský soud zrušil ten, jenž zprošťoval Nečasovou z údajného zneužití tajné služby. 

Tímto bychom měli podle Šídla vyřízen prezidentův výrok, že se „poněkud přeceňoval význam a úspěšnost jednoho policejního útvaru, který sice sliboval, že odhalí mafiány, ale nakonec z toho odhalení byly pouze nezdaněné kabelky Jany Nagyové“. „Ne, to prostě není pravda,“ dodal.

  • Původní text ZDE

Případ celého zásahu z června 2013 se podle jeho slov vrací na začátek a i přes veškerou presumpci neviny stačí podezření, že si premiérova nejbližší spolupracovnice objednala špiony, aby šmírovali premiérovu manželku. „Ano, po třech a půl letech je to hodně hubený výsledek, zvlášť když si vzpomeneme na onu slavnou tiskovou konferenci pánů Ištvana a Šlachty, která slibovala nevídaná odhalení. V tom má jistě prezident pravdu a Ištvan se Šlachtou za to také už tři a půl roku dostávají solidní feedback,“ myslí si Šídlo. Podle jeho názoru však k velkým očekáváním přispěl i prezident sám, když si na Hrad pozval Ištvana a oznámil, že se publikum může těšit na senzaci.  

„A že proto také nemůže za žádnou cenu jmenovat vládu ‚101‘ někdejší koalice ODS, TOP 09 a případných kolemjdoucích. Je úplně jedno, že Ištvan na Hrad vůbec neměl chodit, jakkoliv špatně se odmítá pozvání prezidenta. A je také úplně irelevantní, že Zeman letos v únoru prohlásil, že se nechal Ištvanem ‚napálit‘,“ řekl Šídlo. 

Závěrem pak dodal, že rozhodně nejde o kabelky. „I když je pozoruhodné, s jakou lehkostí mluví hlava státu o darech za deset milionů, které Jana Nagyová-Nečasová patrně nedostávala kvůli svým krásným očím, ale jen a jen proto, že držela v ruce klíče od premiérovy pracovny i přízně,“ poznamenal Šídlo se slovy, že stále je tu navíc obžaloba Nečasové za údajné vynášení tajných informací. 

„Policejní zásah z června 2013 znamenal zlom v polistopadovém vývoji, byť i bez něj by si Andrej Babiš dříve či později pro moc došel. Nebyl to puč, ale byl to jeden z nejdůležitějších momentů po roce 1989. Veřejnost si zaslouží vysvětlení ‚s razítkem‘ a po třech a půl letech je už jistá netrpělivost namístě. Ale prezident zvlášť po svém vystoupení z července 2013 by měl jen jediné: mlčet a čekat. O Vánocích i kdykoliv jindy,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmejd Prymula, hlava spiknutí. Z ODS zazněly šokující věci

10:38 Šmejd Prymula, hlava spiknutí. Z ODS zazněly šokující věci

Fialova ODS skrývá ve svých sekretariátech řadu pozoruhodných funkcionářů. Například Miroslava Paško…