Vánoční strom na hlavním vatikánském náměstí bude z ČR, píše deník

30.11.2013 6:00 | Zprávy

Vánoční strom pro hlavní vatikánské náměstí bude letos z České republiky. Uvedl to server Deník.cz. Asi 60 let starý a 25 metrů vysoký smrk pochází z Domažlicka. Strom je darem města Domažlice, přepravu do Říma zajišťuje spolek Trenckfestspiele z nedalekého bavorského Waldmünchenu. Nebude to poprvé, co bude mít Vatikán strom z Česka, v roce 1999 ozdobil Svatopetrské náměstí smrk z Beskyd.

Vánoční strom na hlavním vatikánském náměstí bude z ČR, píše deník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vánoční stromek

Katolická zpravodajská agentura Kathpress původně informovala, že strom pro letošní Vánoce ve Vatikánu bude z Bavorska, ale vybraný smrk stál na české straně hranice. Lesníci jej porazili ve středu nedaleko Folmavy na Domažlicku. "Strom poskytuje město Domažlice jako dar. Veškeré další náklady hradí město Waldmünchen a bavorská vláda," řekl serveru domažlický starosta Miroslav Mach. "Je to pro nás mimořádně prestižní událost," doplnil ředitel Domažlických městských lesů Jan Benda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?

Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Taková individua.“ Pirátka Demetrashvili narazila. Šlo o Turka, Okamuru a další

7:16 „Taková individua.“ Pirátka Demetrashvili narazila. Šlo o Turka, Okamuru a další

Mladá pirátská poslankyně Katerina Demetrashvili se pustila do Andreje Babiše, Tomia Okamury, Filipa…