Varování Andreji Babišovi z ČSSD: Čapí hnízdo je odjištěný granát a bouchne znovu

19.11.2018 17:58

Místopředseda ČSSD Martin Netolický trvá na tom, že by Andrej Babiš měl opustit post premiéra. Koaliční vláda ČSSD a ANO může pokračovat, ale pod vedením někoho jiného. Proč si to myslí? Babišovu kauzu firmy Čapí hnízdo totiž považuje za odjištěný granát, který jistojistě exploduje znovu.

Varování Andreji Babišovi z ČSSD: Čapí  hnízdo je odjištěný granát a bouchne znovu
Foto: Archiv MN
Popisek: Martin Netolický, místopředseda ČSSD a hejtman Pardubického kraje
reklama

V pátek budou poslanci hlasovat o vyjádření nedůvěry vládě Andreje Babiše. Koaliční sociální demokracie je v otázce vyslovení nedůvěry kabinetu rozpolcená. Předseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že by ČSSD měla ve vládě zůstat. Místopředseda Martin Netolický je k setrvání ve vládě značně skeptický. Babišova kauza totiž zatěžuje celou vládu a i členové ČSSD musí odpovídat na obrovské množství e-mailů, kde se kauza řeší, a nemají tolik času věnovat se např. práci v krajích.

Své o tom prý věděl už expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), jehož vláda byla touto kauzou také zatížena. „Andrej Babiš proto musí odstoupit, a nikoliv vztekle bouchat pěstičkou do stolu. Je to jako v písni Síť skupiny Divokej Bill. Ať neříká, že to nejde,“ řekl Netolický v rozhovoru pro server E15.cz.

„Jeho kauza je odjištěný granát, který určitě znovu vybuchne. Jen nevíme, jestli to bude za týden, za měsíc, nebo za půl roku. Případ Čapí hnízdo představuje pro vládu, pro sociální demokracii a pro celou společnost permanentní problém. Nyní se řeší údajný výlet Babiše mladšího na Ruskem okupovaný Krym. Asi tam musí být skvělá dovolená. Kdysi se tam koupal Ludvík Svoboda s Chruščovem, teď tam jezdí Vladimir Putin. Už jen fakt, že se tam běžný člověk nedostane, a český premiér tam posílá svého syna, je něco zcela nestandardního. To ho rovnou mohl poslat do Severní Koreje,“ pokračoval Netolický zostra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…