Vás mám brát vážně, pane Hollande? Věří vám čtyři procenta lidí a stejně už odcházíte, setřela prezidenta polská premiérka

11.03.2017 10:17

Donald Tusk obhájil pozici předsedy Rady Evropy, která bývá nesprávně označována za prezidentskou funkci EU. Tusk získal podporu všech zemí, vyjma svého domovského Polska. Současná vláda strany Právo a spravedlnost zuří, že její opoziční sok získal tak významnou pozici. Mezi Polskem a Francií začali létat slovní granáty.

Vás mám brát vážně, pane Hollande? Věří vám čtyři procenta lidí a stejně už odcházíte, setřela prezidenta polská premiérka
Foto: youtube.com
Popisek: Beata Szydlová, pravděpodobná nastupující premiérka Polska

Server britského deníku The Guardian informuje čtenáře o tvrdé slovní bitce mezi Francií a Polskem, resp. mezi končícím francouzským prezidentem Francoisem Hollandem a polskou premiérkou Beatou Szydlovou.

Polská premiérka se v Bruselu rozčilovala, že EU je ovládána Německem a všechny ostatní země se mu podvolují. Jen Polsko se prý dokázalo postavit na odpor. V tomto duchu se polská premiérka a další politici Práva a spravedlnosti vyjadřovali před svými příznivci. Ostatní členské země EU doufají, že se Polsko zklidní.

Končící francouzský prezident Francoise Hollande neopomněl Polsku připomenout, že z fondů EU čerpá miliardy eur, v tomto programovacím období pro léta 2014 až 2020 jde přesně o 100 miliard eur, takže by se vláda ve Varšavě mohla mírnit. Beata Szydlová mu ránu okamžitě vrátila.

Celý text v angličtině naleznete zde

„To mám brát vážně vydírání prezidenta, kterému důvěřují jen 4 procenta jeho občanů a stejně už brzy nebude prezidentem?“ vysmála se polská premiérka Hollandovi. „Někteří vůdcové v Evropě věří, že si mohou za pomoci peněz zajistit úplně všechno, Já jsem včera v noci jasně řekla, že tento názor nesdílíme,“ doplnila premiérka. Novinářům také jasně řekla, že Polsko odmítne jakékoli německé návrhy na ustavení vicerychlostní Evropy.

Ostatní politici EU doufají, že polští politici brzy upustí od takto ostrých slov a znovu se zapojí do politického dění v EU. Rakouský kancléř Christian Kern konstatoval, že  EU musí hledat konsenzus. Pokud by „Polsko dlouho postávalo v koutě“, neprospělo by to ani Polsku, ani ostatním členským zemím EU.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Byl byste pro, aby měli cyklisti SPZ?

Cyklisti jsou všude a dost často bohužel nedbají pravidel silničního provozu. Už víckrát se mi ale stalo, že udělali nějaký přestupek a vlastně jim to projde, protože je nemáte jak identifikovat, i když je třeba natočíte nebo je zachytí nějaká kamera. Neměli by mít na kole něco, podle čeho půjdou id...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…