Vasil Mohorita o Klausovi, Zemanovi a Babišovi: Když jsem byl v Moskvě...

14.06.2019 14:04

Bývalý svazácký a komunistický funkcionář Vasil Mohorita se v rozhovoru pro server Echo24.cz vyjádřil k aktuálnímu, současnému dění na české i zahraniční politické scéně. Všechno jde podle plánu. Klaus, Zeman i Babiš,“ říká Mohorita.

Vasil Mohorita o Klausovi, Zemanovi a Babišovi: Když jsem byl v Moskvě...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman přijal nejvyšší ústavní činitele České republiky: předsedu Senátu PČR Jaroslava Kuberu, předsedu Poslanecké sněmovny PČR Radka Vondráčka a předsedu vlády ČR Andreje Babiše
reklama

Jako první přišla na řadu otázka, zda je současné Rusko důvěryhodným partnerem. „Samozřejmě, že není důvěryhodný partner. Sovětská armáda se přechodem k demokracii sebedestruovala. Pro Rusko je tragédií, že ji vede KGB. Celou svou strukturu má dnes postavenou na strukturách bývalých tajných služeb. Je to pro nás velké nebezpečí,“ varuje Mohorita.

Své pak řekl i k tomu, že na Hradě sedí jeden z nejhlasitějších zastánců Vladimira Putina v Evropě. Vzpomněl, že Antonín Kapek je zapsán v Mitrochinově archivu jako agent KGB. „A kdo byl jeho nejbližší spolupracovník? Miroslav Šlouf. A kdo udělal Zemana prezidentem? Šlouf,“ řekl s tím, že Zeman byl 17. listopadu na Národní třídě proto, že předem věděl, co se tam stane. „Že Zeman bude prezidentem, se vědělo dlouho dopředu, protože se vědělo, jak se k Rusku bude chovat,“ konstatoval.

Jasné vysvětlení má i pro to, proč se jim tehdy nepovedlo zvolit Miloše Zemana prezidentem už v roce 2003, kdy Parlament zvolil Václava Klause. Ten byl prý také v řadě. „Když jsem byl v Moskvě, navštívil jsem svého bývalého kolegu a ten mne přivedl k Arkadiji Volskému, předsedovi ruského Svazu průmyslu. A ten mi řekl, že mám jít za Ivanem Kočárníkem, že ukradneme dluh Ruska vůči České republice. Odmítl jsem něco takového udělat, šlo o loupež,“ popsal Mohorita.

Nemůže prý však s jistotou říct, že to Klaus tehdy věděl. „Ale i kolem něj se pohybovaly bývalé bezpečnostní struktury. Dluh Ruska vůči České republice pak vyřešili sociální demokraté, když se dostali k moci,“ doplnil.

Cítí nyní Mohorita nějakou změnu ve společnosti, že je tolerantnější vůči bývalému režimu? „To není změna, to je podle plánu. Klaus, Zeman i nástup Andreje Babiše do politiky je součást plánu, proto ho nejdřív nechali vydělat peníze,“ řekl na závěr pevně Mohorita.

Původní zdroj ZDE

 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…