Vatikánský tajemník se dnes setká s prezidentem Milošem Zemanem, v sobotu pak s někdejšími disidenty

14. 11. 2014 6:12

Vatikánský státní tajemník Pietro Parolin se dnes setká s prezidentem Milošem Zemanem. Na Pražském hradě si prohlédnou výstavu Zázrak sv. Anežky České a navštíví katedrálu sv. Víta a Svatováclavskou kapli. V katedrále bude kardinál Parolin v sobotu od 10:30 sloužit mši jako poděkovaní této světici za návrat svobody před 25 lety. V poledne se zúčastní připomínky listopadu 1989 a setká se s tehdejšími disidenty.

Vatikánský tajemník se dnes setká s prezidentem Milošem Zemanem, v sobotu pak s někdejšími disidenty
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Krnově
reklama

Dnes se kromě prezidenta Parolin setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou a večer bude hostem setkání s akademickou obcí, politiky, diplomaty a zástupci kulturní veřejnosti, které se bude konat ve Strahovském klášteře.

V sobotu po bohoslužbě se Parolin setká se zástupci disentu a přáteli prezidenta Václava Havla. Kromě kardinálů Duky a Vlka budou přítomni biskup Václav Malý, Tomáš Halík, Kamila Bendová, Dana Němcová či František Reichl, který v roce 1989 pořádal pouť věřících do Říma na kanonizaci Anežky České.

Organizátoři plánují na Hradčanském náměstí připomenout atmosféru listopadu 1989. Václav Malý přečte z balkonu Arcibiskupského paláce poselství kardinála Tomáška, které četl na Václavském náměstí 21. listopadu 1989.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …