Vcházíme do těžkých časů, varuje prezident. Útoky v Paříži jsou podle něj odporným zločinem

14.11.2015 9:11 | Zprávy
autor: vam, čtk

Prezident Miloš Zeman označil teroristické útoky ve Francii za odporný zločin. Potvrzují podle něj, že „vcházíme do těžkých časů“. Na sociální síti Twitter to dnes uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Při sérii násilných incidentů v Paříži, při nichž zněly střelba i výbuchy bomb, přišlo o život přinejmenším 126 lidí.

Vcházíme do těžkých časů, varuje prezident. Útoky v Paříži jsou podle něj odporným zločinem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„S hlubokým zármutkem a nepopsatelným rozhořčením jsem přijal smutnou zprávu o teroristických útocích v Paříži,“ citoval českého prezidenta Ovčáček.

Také premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) komentoval útoky v Paříži. „To, co se v noci odehrálo v Paříži, je mimořádně brutální zločin, který nese všechny znaky teroristického útoku. Jsem opravdu zděšen počtem nevinných obětí,“ uvedl v prohlášení. Evropa musí být podle něj „silná a připravená bránit své hodnoty, zajistit bezpečnost občanů a čelit terorismu společně“. Předseda vlády dodal, že ráno hovořil s ministrem vnitra i ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS), bezpečnostní složky podle Sobotky v reakci na útok ve Francii přijaly příslušná opatření. „A intenzivně rovněž komunikujeme s našimi evropskými partnery,“ dodal premiér.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Nezávislost

Co se stalo s vaší nezávislostí a nestranností? Proč se najednou pasujete do lídra opozice? Jak chcete stmelovat společnost, což jste sliboval, když jste se začal dost razantně stavět na jednu stranu? Pro mě je to zklamání, i když jinak si podle mě vedete 100 krát líp než třeba Zeman

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

17:26 Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

„Rusové postupují pomalu. Řeči, že se na Ukrajině válčí za ČR, jsou zbytečné,“ řekl Jindřich Rajchl …