Vdova po Karlu Krylovi se chystá na soud s konvičkovci, Bartošem a dalšími

27.08.2016 9:59

Vdova po písničkáři Karlu Krylovi Marlen Magdalena si stěžuje, že některá politická a protestní hnutí zneužívají manželovo jméno a odkaz. S advokátem proto rozeslala již druhou várku předžalobních výzev. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Vdova po Karlu Krylovi se chystá na soud s konvičkovci, Bartošem a dalšími
Foto: red
Popisek: Marlen Krylová navštívila kancelář Miloše Zemana
reklama

Smyšlený citát sdružení s názvem Islám v ČR nechceme o tom, že „svobodní občané demokratické a svobodné společnosti mají právo zavírat vrátka před čímkoli a komukoli“ rozlítil vdovu po slavném písničkáři Karlu Krylovi Marlen Magdalenu. Odkaz na slavnou píseň „Bratříčku, zavírej vrátka“ je podle ní zneuctěním památky jejího muže a zásahem do osobnostních práv.

Vdově vadí i zneužívání Krylova jména na různých plakátech, videích či propagačních materiálech nejrůznějších politických hnutí v Česku. Aktuálně jde podle advokáta Tomáše Bejčka, který vdovu zastupuje, vedle již zmiňovaného hnutí také o Lidovou frontu či Národní demokracii Adama B. Bartoše.

„Paní Krylová si nepřeje, aby jméno a osobnost jejího manžela byly užívány k propagaci myšlenek a hnutí, u kterých není zřejmé, jak by je dnes sám Karel Kryl hodnotil, a je připravena učinit veškeré kroky k zachování památky svého muže v očích veřejnosti,“ stojí v jedné z předžalobních výzev, které mají LN k dispozici. Pokud se nepodaří nemístné odkazy na Krylovu tvorbu odstranit ani po opakované výzvě, půjde věc k soudu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpět k té Marii Benešové... Pavel Zeman nechtěl, ale Moravec si nedal pokoj

14:07 Zpět k té Marii Benešové... Pavel Zeman nechtěl, ale Moravec si nedal pokoj

Deset a půl roku je ve funkci nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. V čele soustavy státních zástupc…