Ve 30 obcích ani jeden volič nedal hlas prezidentským kandidátkám

13.01.2013 7:17

Ve 30 obcích v zemi se nenašel jediný volič, který v prvním kole prezidentských voleb vhodil do urny hlasovací lístek se jménem některé ze tří kandidátek. Naopak více než třicetiprocentní podporu dohromady získaly Jana Bobošíková (Suverenita), Táňa Fischerová a Zuzana Roithová (KDU-ČSL) v 25 vesnicích. Vyplývá to ze zjištění ČTK z konečných výsledků voleb.

Ve 30 obcích ani jeden volič nedal hlas prezidentským kandidátkám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pojďte se s námi podívat do zákulisí před prezidentskou superdebatou

Ze tří desítek obcí, kde uchazečky o Hrad zůstaly zcela bez hlasů, leží drtivá většina, konkrétně 28, v Čechách. Na Moravě je nikdo nevolil jen v Moraveckých Pavlovicích a Velké Tresné, obě na Žďársku.

O voličské přízni k ženským kandidátkám evidentně nerozhodovalo zastoupení žen a mužů mezi obyvateli obcí. Nulovou podporu dostaly jak v obci Hvožďany na Domažlicku, kde je podíl žen k mužům 61 ku 39 procentům, tak v Brdech na Příbramsku, které obývá téměř 65 procent mužů.

Prezidentské kandidátky nejvíc bodovaly v Kněževsi

Všechny tři prezidentské kandidátky dostaly dohromady nejvíce hlasů v Kněževsi na Žďársku, a to 38,46 procenta. Více než 36 procent hlasů získaly v obcích Chotovice na Svitavsku a Vratislávka u Brna.

Z prezidentských kandidátek byla nejúspěšnější europoslankyně Roithová, která se umístila na šestém místě se ziskem 4,95 procenta hlasů. Za ní následovala Fischerová, dostala 3,23 procenta hlasů. Poslední mezi devíti uchazeči o Hrad skončila Bobošíková se ziskem 2,39 procenta hlasů. Roithová podpoří ve druhém kole voleb Karla Schwarzenberga (TOP 09), Fischerová se musí rozmyslet a Bobošíková nepodpoří ani Miloše Zemana (SPOZ), ani Schwarzenberga.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…