Ve Sněmovně se bude debatovat o migrační krizi i o asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou

18. 6. 2015 6:21

Poslanci by měli jednat dnes v podvečer o migrační krizi v Evropské unii. Svolání mimořádné schůze podnítila část opozice. Poslanci se budou zabývat taky pravidelnými interpelacemi na členy vlády a posuzovat různé mezinárodní smlouvy. Na pořad by se mohla dostat taky asociační dohoda mezi Evropskou unií a Ukrajinou. Po několika odkladech je zařazena do závěrečného schvalování.

Ve Sněmovně se bude debatovat o migrační krizi i o asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanci si odhlasovali zvýšení platu. Plat poslanců se tak zvýší příští rok o 1700 Kč, což je o tři procenta. ČSSD si svou tedy nakonec prosadila

V poledne by měli poslanci diskutovat o problému údajného nedostatku peněz na léčbu roztroušené sklerózy. Prosadil to ve středu Bohuslav Svoboda z opoziční ODS.

Debatu o imigrační krizi v EU a povinných kvótách na přijímání uprchlíků žádalo na nynější schůzi několik opozičních klubů. Chtěli, aby premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a příslušní ministři informovali Sněmovnu také o tom, jak je Česko připraveno na případný příliv žadatelů o azyl. Protože dolní komora zařazení nových bodů na tato témata zamítla, TOP 09 a Starostové, ODS a Úsvit iniciovali svolání schůze mimořádné.

Mezi koalicí a opozicí prakticky neexistuje rozpor v postoji k unijnímu návrhu, podle kterého by členské státy určité počty migrantů přijmout musely. Staví se k němu záporně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

19:55 Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

Některým poslancům přišla z e-mailu předsedy SPD Tomia Okamury speciální vánoční nabídka, že si prý …