Ve Sněmovně se sejde vyšetřovací komise k policii

11.07.2016 6:12

Členové sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci celostátních policejních útvarů se dnes odpoledne sejdou na úvodní schůzi. Mohli by stanovit vyšetřovací plán, tedy určit, koho pozvou k výslechům a jaké dokumenty si vyžádají. Samotné výslechy se budou konat později. Výsledky prověřování změn v policii, které vyvolaly i koaliční roztržku mezi ČSSD a hnutím ANO, by měla dát komise sněmovnímu plénu do konce října.

Ve Sněmovně se sejde vyšetřovací komise k policii
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Komise by si mohla pozvat státní zástupce, kteří mají o změnách pochyby, někdejšího ředitele protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu, jenž kvůli reorganizaci odešel do civilu, nebo policejního prezidenta Tomáše Tuhého. K výslechu by mohli jít taky ministři vnitra a financí Milan Chovanec (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO).

Komise dnes zřejmě požádá o zbavení mlčenlivosti lidí, které bude chtít vyslechnout a kteří jí jsou vázáni. Měla by taky volit místopředsedu.

Vyšetřovací komise je sedmičlenná, každá sněmovní strana v ní má jednoho zástupce. Vede ji bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Má se zabývat zejména různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství ohledně reorganizace.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

10:21 Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

V novém díle své Hejma show se komentátor Ondřej Hejma obul do předvolebních kampaní. Ta od SPOLU mu…