Ve Val. Kloboukách se bude debatovat o skladech ve Vrběticích

25.02.2015 7:18

Aktuální situací v areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde loni vybuchly dva sklady s municí, historií areálu i jeho možným dalším využitím se budou zabývat účastníci dnešní besedy ve Valašských Kloboukách na Zlínsku. V tamním kulturním domě budou o problému mluvit s veřejností zástupci Vojenského technického ústavu Slavičín, ministerstva obrany i policie a také odborník na recyklaci raketového paliva. Prostor dostanou i starostové nejvíce dotčených obcí a delegáti občanských iniciativ, sdělil ČTK místostarosta Martin Janík.

Ve Val. Kloboukách se bude debatovat o skladech ve Vrběticích
Foto: Daniela Černá
Popisek: Výstražná tabule
reklama

"Cítíme potřebu lidí z celého regionu mít více informací o problému, který v loňském roce svým způsobem zasáhl každého z nás. Exploze v muničních skladech spustila lavinu otázek, z nichž některé nebyly do dnešního dne zodpovězeny. Cílem setkání je podat o tématu ucelené informace," podotkl Janík. 
    
Ve Vrběticích vybuchly loni v říjnu sklady číslo 16 s 58 s tunami vojenského materiálu včetně munice a v prosinci sklady 12 s 98. Oba objekty si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci. 
    
Policie obě události vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení, zabývá se jimi speciální tým policejního prezidia. Na místě pracují také pyrotechnici a policisté z různých krajů. Bezpečnostní okruh kolem areálu střeží armáda. Vyskladňování areálu začalo 2. února, dosud z něj odjely více než dvě desítky kamionů. Odvážení munice by mělo trvat několik měsíců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bra, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kok*ti, prd*l.“ Hřebejk si utahuje z Prymulovy ostudy. Přijde Maďar? To by byla karma...

13:13 „Kok*ti, prd*l.“ Hřebejk si utahuje z Prymulovy ostudy. Přijde Maďar? To by byla karma...

Poté, co vyplulo na veřejnost, že ministr zdravotnictví Roman Prymula spolu s šéfem poslaneckého klu…