Ve Varnsdorfu se opět demonstrovalo proti Romům

31.03.2012 16:38 | Zprávy
autor: joh

Na demonstraci nespokojených občanů se v sobotu odpoledne v centru Varnsdorfu sešly necelé dvě stovky lidí. Protest svolal místní občan Petr Heinrich, kterému vadí stěhování nepřizpůsobivých do města a stále neuspokojivá bezpečnostní situace ve městě.

Ve Varnsdorfu se opět demonstrovalo proti Romům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Lukáš Kohout na protiromské demonstraci ve Varnsdorfu

On i další řečníci v projevu upozornili na několik rodin, které se do Varnsdorfu přistěhovaly v posledních týdnech z České Lípy, a připomínali nesplněné sliby vlády a dalších politiků k řešení situace ve městě. Vládě adresovali otevřený dopis, v němž požadují opatření proti soustředění nepřizpůsobivých do rizikových lokalit.

Nechceme ghetta

"Přijďte podpořit účastí a podpisem dopis vládě, kterým reagujeme na vznikající ghetta ve Varnsdorfu v ulicích Kovářská a Pražská. Tento neudržitelný stav není problémem jen těch, co v těchto lokalitách musí žít. Pokud se nezmění podmínky na udílení sociálních dávek, bude to již zítra problém všech," napsal Heinrich v pozvánce na shromáždění zveřejněné na Facebooku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura na titulní stránce srbských novin. Země by prý byla pro EU přínosem

20:29 Okamura na titulní stránce srbských novin. Země by prý byla pro EU přínosem

Předseda české poslanecké sněmovny Tomio Okamura se objevil na titulní stránce srbského deníku Polit…