Ve Vyškově začne poslední prověrka vojáků pro misi v Afghánistánu

22.04.2013 6:06

Ve vojenském výcvikovém prostoru Březina u Vyškova dnes začne poslední prověrka českých vojáků před nasazením v Afghánistánu. Taktického cvičení Messenger se zúčastní přibližně 150 vojáků. Pět dní ve výcvikovém prostoru završí jejich půlroční přípravu.

Ve Vyškově začne poslední prověrka vojáků pro misi v Afghánistánu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čeští vojáci vracející se z mise v zahraničí

Vojáci budou ve výcvikovém prostoru čelit simulovaným incidentům a běžným i krizovým situacím, které je mohou potkat v neklidné asijské zemi. Cvičení je vytvořeno podle zkušeností z předcházejících operací.

Součástí ISAF

Češi v Afghánistánu působí od roku 2002 jako součást spojenecké operace Mezinárodní bezpečnostní podpůrné síly (ISAF). V únoru po pěti letech ukončil činnost provinční rekonstrukční tým v provincii Lógar. Češi zůstali v provincii Wardak, kde školí afghánské vojáky a policisty. Další čeští vojenští odborníci, například chemici, chirurgové a letečtí instruktoři, působí na základně KAIA u Kábulu.

Náčelník generálního štábu Petr Pavel v polovině dubna v Kábulu uvedl, že Česká republika předběžně počítá s nasazením do 150 vojáků v nové misi, jejíž pracovní název je Resolute Support.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

21:19 „Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

Francouzi jsou stále nespokojení s tím, jak vypadá jejich země, jak žijí, na co mají a na co nemají.…