Ve Zlíně se volí do Senátu nástupce Čuby. Ještě máte čas

26.05.2018 10:49

V obvodu Zlín, který vedle velké části Zlínska zahrnuje i jižní část okresu Vsetín, dnes druhým dnem pokračují doplňovací volby do Senátu. Volební místnosti se znovu otevřely v 08:00, až do 14:00 volí lidé mezi krajskou radní Michaelou Blahovou (KDU-ČSL) a daňovým poradcem Tomášem Goláňem (SENÁTOR 21). Do finále se oba kandidáti dostali po prvním kole, dohromady mělo o tuto funkci zájem devět kandidátů. Vítěz nahradí Františka Čubu (SPO), který koncem února rezignoval.

Ve Zlíně se volí do Senátu nástupce Čuby. Ještě máte čas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební zákon, ilustrační foto

Volební účast byla v pátek velmi nízká, ve většině okrsků se pohybovala jen v jednotkách procent. V 74 volebních místnostech ve Zlíně byla v pátek před 22:00 volební účast 6,52 procenta, ve Valašských Kloboukách odevzdalo svůj hlas do pátečního večera jen 4,56 procenta voličů. V okrsku v centru Vizovic volilo 5,47 procenta lidí, zjistila ČTK.

Krajská radní Michaela Blahová, kterou nominovali lidovci, získala v prvním kole 24,18 procenta hlasů a její soupeř 18,99 procenta. Volební účast v prvním kole byla necelých 16 procent a byla výrazně nižší než při posledních senátních volbách v roce 2014, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu.

Při posledních senátních volbách v obvodu Zlín porazil Čuba na podzim 2014 ve druhém kole současnou poslankyni a tehdejší končící senátorku Alenu Gajdůškovou z ČSSD. Nový senátor bude zvolen jen do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…