Ve školách testovat. Valachová má radost, že se vrací děti

13.11.2020 9:12

Poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD) v pořadu Události, komentáře na ČT24 promluvila o návratu žáků první a druhé třídy do školních lavic. Vyjádřila přesvědčení, že tento krok by měl být spojen s dalšími opatřeními, například testováním ve školách. 

Ve školách testovat. Valachová má radost, že se vrací děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně Kateřina Valachová
reklama

Valachová původně očekávala, že se žáci vrátí do škol o něco později než ve středu 18. listopadu. „Předpokládala jsem, že se prvňáčci a druháčci vrátí do škol o týden později, takže mě to překvapilo. Ale myslím, že z pohledu pedagogického, z pohledu rodičů i samotných dětí je dobře, že se prvňáčci a druháčci vrací do našich škol,“ uvedla.

Následně zdůraznila, že je třeba velmi vážně brát zejména varování České lékařské komory a samozřejmě doprovodit obnovení prezenčního vzdělávání i dalšími opatřeními.

Vyzdvihla možnost testování ve školách. „Mám názor ten, že je dobře, že se děti vracejí do školy, ale myslím si, že to musí být doprovozeno tím, abychom věděli, jakým způsobem budeme dobrovolně bezplatně testovat zejména dospělé ve školách,“ pokračuje Valachová.

Možností je podle ní také testování dětí při příchodu do školy. „Abychom se nedostali do situace, že se nám budou opakovat karanténní opatření ve školách, z toho bychom nikdo neměl radost,“ vysvětluje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…