Bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová se rozhodla kandidovat do horní parlamentní komory v nadcházejících volbách a to jako nezávislá kandidátka s podporou Strany zelených. V rozhovoru pro server Lidovky.cz vysvětlila, proč neusiluje o vstup do poslanecké sněmovny a zkritizovala české soudce. Drží se prý při zemi.
Princip dělby moci se musí projevit i u politických stran
„Je mi jasné, že možnosti Senátu jsou, žel, omezené. Možná by se mělo promyslet, jak kompetence Senátu posílit, resp. jak těm stávajícím dát větší váhu, aniž by se zároveň systém neparalyzoval. Sněmovna pro mě nepřipadá v úvahu, neboť tam až příliš "zuří" stranické vášně a jak jsem uvedla, chci své působení vést po tématech a jejich řešení spíš než po stranické linii,“ zdůraznila Wagnerová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp