Ve vládě nebudou členové SPOZ, zdůrazňuje místopředseda strany

26. 6. 2013 14:10

V úřednické vládě ekonoma Jiřího Rusnoka nebude žádný člen zemanovců, uvedl dnes místopředseda Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) Radek Augustin. Řekl to novinářům po schůzce s designovaným premiérem v Kramářově vile. ČSSD dnes prohlásila, že nově jmenovaný premiér Rusnok nevytváří vládu odborníků, jak tvrdí prezident Miloš Zeman, ale kabinet zemanovců.

Ve vládě nebudou členové SPOZ, zdůrazňuje místopředseda strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Do čela SPOZ byl zvolen Zdeněk Štengl. Tady mu blahopřeje Miloš Zeman
reklama

 "Podle mých informací nebude ve vládě nikdo ze členů SPOZ, bude to vláda Jiřího Rusnoka," podotkl Augustin. Ke konkrétním návrhům na ministry, které se objevují, se před novináři nechtěl vyjadřovat. "Některé lidi (Rusnok) naznačil, myslím ale, že ne všechny," dodal. Zeman, čestný předseda SPOZ, jmenoval Rusnoka premiérem v úterý.

Ekonomický expert SPOZ premiérem

Nabídku být v nové vládě již přijal bývalý ministr vnitra v úřednické Fischerově vládě Martin Pecina. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka dnes upozornil, že má být volebním lídrem SPOZ v Moravskoslezském kraji. Pecina býval mimo jiné i členem ČSSD. Ministrem zahraničí by mohl být někdejší dlouholetý diplomat a bývalý šéf české diplomacie úřednické vlády Jan Kohout, který podle Sobotky má vést kandidátku SPOZ v Praze. Kohout je podle dostupných informací v ČSSD.

Potenciální ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ČSSD) má vést kandidátku SPOZ ve středních Čechách, upozornil předseda ČSSD. Připomněl, že sám Rusnok je uváděn jako ekonomický expert SPOZ a byl na kandidátce SPOZ v komunálních volbách roku 2010. Rusnok v úterý ČTK řekl, že není členem zemanovců.

"Zatímco minulé úřednické kabinety se alespoň snažily předstírat nestranickost či nadstranickost a měly v čele do té doby politicky neangažované osoby, kabinet Jiřího Rusnoka si v této oblasti zatím na nic nehraje," prohlásil Sobotka. Rusnok si dnes do Kramářovy vily v Praze zve kandidáty, kteří by se mohli stát členy jeho vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…