Ve vzduchu je velká politická komedie: Demoblok si to bude rozdávat s Minářem a chvilkami

25. 7. 2020 14:59

Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Mynář opakovaně vyzval demokratické opoziční strany, aby se spojily proti Andreji Babišovi (ANO). Podle komentátora Petra Holce je však pravděpodobnější, že se opoziční strany spojí proti Milionu chvilek.

Ve vzduchu je velká politická komedie: Demoblok si to bude rozdávat s Minářem a chvilkami
Foto: Repro Facebook
Popisek: Šéf spolku Milion chvilek pro demokracii, Mikuláš Minář apeluje, aby lidé nechodili na demonstraci
reklama

Miroslav Kalousek volá po předvolební spolupráci proti Andreji Babišovi od roku 2016, ale čtyři roky utekly jako voda a spolupráce nikde. Komentátor serveru Info.cz Petr Holec má za to, že opoziční strany se vlastně do spolupráce moc nehrnou.

Piráti v posledních volbách ukázali, že mohou uspět sami, a spojovat se s ODS je pro ně v podstatě nemyslitelné. U ODS je to podobně. Občanští demokraté často Pirátům nemohou přijít na jméno.

Po spojování často volají menší strany, kterým hrozí, že se nedostanou do Poslanecké sněmovny – lidovci, STAN a TOP 09. Lidovci a STAN už k sobě zkoušeli najít cestu, ale z předvolební koalice nakonec nic nebylo. Lídrům stran se tehdy nepodařilo přesvědčit své spolustraníky, že taková spolupráce bude ku prospěchu obou subjektů.

Toho, že ho opoziční strany neberou moc vážně a netmelí se, si nedávno všiml i šéf ‚chvilkařů‘ Mikuláš Minář, který to veřejně kritizoval. Záhy přišla první opravdu razantní unisono sprcha od celého ‚demobloku‘. ... Ano, jednou se to stát muselo. Opozice u ‚chvilkařů‘ vycítila velkou mobilizační sílu, která jí chybí, protože je zničená téměř třiceti lety vlastního kanibalismu i osobní nenávisti. Jenže pak zjistila, že spíš než Babiše může Minář začít požírat ji samotnou, pokud ona nezačne plnit jeho obtížně dosažitelné požadavky. Ve vzduchu tak visí další velká politická komedie: Opozice se nakonec místo proti Babišovi spojí proti Minářovi, který ji chtěl spojovat,“ upozornil Holec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …