Večer se ve Sněmovně sejde vedení hnutí ANO. Probere volby

10.07.2019 6:03

K pravidelnému jednání se dnes večer ve Sněmovně sejde předsednictvo vládního hnutí ANO. Na programu má hodnocení květnových voleb do Evropského parlamentu, které vyhrálo a získalo šest mandátů, ale také první přípravy na volby krajské, které se budou konat příští rok na podzim.

Večer se ve Sněmovně sejde vedení hnutí ANO. Probere volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

Dá se ale očekávat, že se vedení hnutí bude zabývat také aktuální politickou situací a dalším postupem v případě odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), které prezident Miloš Zeman odkládá. Premiér a předseda ANO Andrej Babiš o tom ve čtvrtek bude s hlavou státu na Hradě znovu jednat.

Zeman v květnu nepřijal Staňkovu demisi. ČSSD poté požádala Babiše, aby Zemanovi navrhl odvolání ministra kultury, kterému podle Ústavy hlava státu musí vyhovět. Prezident tak dosud neučinil a opakovaně se vyjádřil ve smyslu, že si přeje Staňkovo setrvání v kabinetu. Představitelé sociální demokracie dali najevo, že pokud by nemohli rozhodovat o svých zástupcích v kabinetu, neměla by jejich další účast ve vládě smysl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman se s Babišem a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) sešel kvůli návrhu na Staňkovo odvolání ve čtvrtek v Lánech. Schůzka ale podle Hamáčka žádný výsledek nepřinesla. Předseda vlády se tak na vlastní žádost setká se Zemanem opět ve čtvrtek. V pátek pak na zámku v Lánech prezident přijme Hamáčka a Staňka. O setrvání ČSSD ve vládě by následně mělo v pondělí 15. července rozhodovat předsednictvo strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Flegr: Straším vás schválně! Málo se bojíte covidu. A tohle teď přijde

9:48 Flegr: Straším vás schválně! Málo se bojíte covidu. A tohle teď přijde

Profesor Jaroslav Flegr vysvětloval, proč před měsícem tvrdil, že dnes bude tisíc mrtvých s covidem …