Večerní výbuch emocí: Hamáček a Vojtěch se do sebe pustili

29.03.2020 8:11

Začalo to v sobotu večer. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se na sociální síti pře s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), kdo měl zajistit ochranné pomůcky mj. i do domovů pro seniory, v nichž se šíří nákaza koronavirem. Podle Hamáčka se ukazuje, jak je „dvojí“ distribuce absurdní.

Večerní výbuch emocí: Hamáček a Vojtěch se do sebe pustili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula na svém twitteru oznámil, že domovy pro seniory nemají ochranné prostředky, což může mít fatální následky.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na jeho tweet reagoval, že „rozvezli půl milion respirátorů a tři miliony roušek. Víc nemáme, čekáme na další letadlo.“

Středula pak naznačil, že ten, kdo měl zajistit ochranné pomůcky, není resort vnitra.

To už se do diskuse zapojil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, jenž připomněl, že na základě rozhodnutí vlády mělo dostatek roušek a respirátorů zajistit ministerstvo vnitra. „Ale jsme partneři, takže jim rádi pomůžeme, což se teď stalo,“ narážel na fakt, že jeho resort vypomohl resortu vnitra a dodal 200 tisíc respirátorů, které mohly být dál distribuovány skrze kraje a vnitro.

„Nebudu se s vámi hádat na Twitteru, řekneme si to v pondělí na vládě,“ odpověděl mu Hamáček.