Věci veřejné snahu o snížení daně na naftu nevzdají, říká Babák

20.07.2012 10:58

Argumenty, kterými vláda odmítla poslanecký návrh VV na snížení spotřební daně z motorové nafty, údajně ukazují, že nemá skutečnou vůli podpořit konkurenceschopnost českých provozovatelů nákladní dopravy, řekl v té souvislosti Michal Babák.

Věci veřejné snahu o snížení daně na naftu nevzdají, říká Babák
Foto: MB
Popisek: Michal Babák

Poslanci Věcí veřejných navrhli novelou snížit DPH na motorovou naftu, což by mohlo ve výsledku snížit její cenu, která je ve srovnání s okolními zeměmi výrazně vyšší. "Naším cílem bylo, aby stoupla u mezinárodní kamionové přepravy poptávka po čerpání nafty u nás. Podpořilo to by to nejen české nákladní dopravce, ale vydělal by na tom i stát, protože by mu do rozpočtu i při snížené sazbě daně z vyšší spotřeby přiteklo mnohem víc peněz. Což ostatně ukazuje i praxe v okolních zemích,“ řekl poslanec VV Michal Babák.

Vláda však k tomuto návrhu vystavila odmítavé stanovisko. "Vláda argumentuje technickými nedostatky našeho návrhu, ale to považujeme za pouhé výmluvy, protože jsme připraveni je v rámci legislativního procesu ve sněmovně odstranit. Jestliže nám vláda vytýká, že pracujeme s nepřesnými čísly, nezbývá než konstatovat, že ona sama pro jistotu nepracuje se žádnými. A pokud nám vytýká, že náš návrh nerespektuje letité mezinárodní smlouvy, je třeba připomenout, že je dávno nedodržují ani okolní země,“ dodává Michal Babák. „Jde nám o princip, proto rozhodně na tuto aktivitu nerezignujeme a jsme připraveni ke změnám, pokud povedou ke změně k lepšímu,“ dodal Babák.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

Názory

Souhlasíte se mnou, že jsou dnes lidé z jiným názorem než má tato vláda označováni za troly, dezinformátory či nějakou pátou kolonu? A tito lidé zase opačný tábor nazývají pražskou kavárnou apod. Jak přesně byste chtěla tyto lidi stmelit? Jde to vůbec? Slibovali to už mnozí a zatím přilili spíš olej...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

12:07 „Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

Všechno nasvědčuje tomu, že většina domácností se bude muset letos alespoň z části o Vánocích uskrom…