Véčkařky chtějí změnit maturity s komunistkami. O nevěru prý nejde

6. 7. 2011 6:59

Sněmovna bude zřejmě už na červencové schůzi hlasovat o návrhu zákona, pod nímž je podepsané netradiční uskupení - poslankyně z Věcí veřejných spolu s těmi z KSČM. Návrh se týká úprav pravidel státních maturit.

Véčkařky chtějí změnit maturity s komunistkami. O nevěru prý nejde
reklama

Věcem veřejným vadilo, když změnu zákona o loteriích prohlasovali jejich koaliční partneři s opozicí. Šéf strany Radek John poté poznamenal, že se tímto krokem i jim otevírá zajímavá cesta hlasování s opozicí. Hovořil o tom zejména v souvislosti zavedení majetkových přiznání pro všechny občany bohatší než 20 milionů, s čímž zejména ODS programově nesouhlasí.

Za jednu takovou spolupráci VV s opozicí lze považovat návrh zákona o státních maturitách, o němž budou zřejmě už v červenci poslanci jednat. Podepsány jsou pod ním totiž poslankyně VV spolu s komunistkami.

Poslankyně chtějí odložit zavedení třetí povinné zkoušky při státní maturitě na školní rok 2013/2014 a až do školního roku 2012/2013 zachovat možnost náhrady zkoušky z cizího jazyka matematikou.

Není to žádná koaliční nevěra, namítají poslankyně

"Nevidím nic špatného na tom, že předkládáme věcný návrh k maturitám společně s komunistickými poslankyněmi," řekla serveru iDNES.cz místopředsedkyně nejmenší koaliční strany Dagmar Navrátilová. Návrh, který předkládá spolu s kolegyní Janou Drastichovou a komunistkami Ivanou Levou a Martou Semelovou, podle ní není "koaliční nevěra".

"Tahle věc je vykomunikovaná i s koaličními partnery. Nemají proti tomu výhrady ani ODS, ani TOP 09," dala kolegyni zapravdu šéfka poslaneckého klubu VV Karolína Peake. "Řešili jsme to i na jednání K9. Podpisy komunistických poslanců pod tím návrhem jsou, aby klub KSČM nevetoval zrychlené schválení návrhu."

"Byli jsme o tomto návrhu informováni," přitakal i šéf poslanců TOP 09 Petr Gazdík. "Členové našeho poslaneckého klubu pod ním nejsou podepsáni, protože ve chvíli, kdy jsme se o něm dozvěděli, byl už podán."

Čtěte:

Státní maturity provázejí podivné věci, říká tajemně expert

Hlavní motiv státních maturit? Velký byznys, míní Dobeš

Foto: spssou-pe.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…