Vědátoři a výzkumníci, pozor! Na starost by vás měla mít Langšádlová

05.11.2021 18:50

Nově vzniklý post člena vlády pro vědu, výzkum a inovace by mohla obsadit poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Jde podle ní o zásadní oblast s ohledem na budoucnost a prosperitu České republiky. „Je to resort, kde se dá ovlivnit, jakou zemí do budoucna budeme,“ kvituje Langšádlová, že nový vládní resort dostane TOP 09. Zda jej opravdu obsadí ona, to ale Langšádlová zatím nechce komentovat.

Vědátoři a výzkumníci, pozor! Na starost by vás měla mít Langšádlová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Langšádlová

S informací, že je středočeská poslankyně Helena Langšádlová aspirantkou na post ministra pro vědu, výzkum a inovace přišel server Seznam zprávy. Podle několika nezávislých zdrojů prý místo získá TOP 09 a nejžhavější kandidátkou je právě Langšádlová.

Anketa

Věříte, že Fialova vláda bude dobře hájit naše národní zájmy?

2%
96%
hlasovalo: 47378 lidí
„Nechci se k tomu vyjadřovat, omlouvám se. Víte, že těch jmen ohledně ministerstev koluje hodně,“ nechtěla spekulace komentovat poslankyně.

Post by pro ni ale podle jejích vyjádření byl zajímavý, protože jde o důležitou oblast pro budoucnost země. „Oblast vědy a výzkumu pro naši budoucí konkurenceschopnost a prosperitu považuji za jednu ze základních oblastí, pokud chceme budovat i průmysl s vyšší přidanou hodnotou. Určitě je to oblast, na kterou se musíme zaměřit,“ řekla Langšádlová.

„Je to resort, kde se dá ovlivnit, jakou zemí do budoucna budeme. Určitě jsme strana, která dlouhodobě mluví o nutnosti budovat ekonomiku s vyšší přidanou hodnotou. Záleží nám na naší budoucnosti, je to oblast, která je důležitá,“ dodala s potěšením, že resort získala TOP 09.

Dalšími novými místy by měly být posty členů vlády pro legislativu a pro evropské záležitosti, které obsadí koalice PirStan. Její lídr Ivan Bartoš by podle spekulací měl stát v čele ministerstva pro místní rozvoj, rozšířeného o oblast digitalizace.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

živnostníci

Pane Skopečku, můžete mi říci, co aktuálně děláte dobrého pro živnostníky? A kde berete tu jistotu, že se jich zvýšení odvodů a daní zásadně nedotkne? Za sebe vám sděluji, že dotkne, a dost. Navíc se nás dotknout i další vaše opatření

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vysmívají se nám. Dělají z nás idioty.“ Holec to vzal od podlahy. Nešetřil nikoho

14:00 „Vysmívají se nám. Dělají z nás idioty.“ Holec to vzal od podlahy. Nešetřil nikoho

Vysmívají se nám a dělají z nás idioty. Moderátor Petr Holec zúčtoval ve svém pravidelném pořadu Živ…