Vedení ČSSD posoudí, zda znovu otevřít jednání o vládě s ANO

20.04.2018 7:00

Vedení sociální demokracie dnes posoudí, zda by strana měla po čtrnácti dnech obnovit jednání o vládě s hnutím ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček předloží postupně stranickému grémiu a následně předsednictvu nabídku, s kterou přišli v pondělí vyjednavači hnutí ANO v čele s premiérem v demisi Andrejem Babišem. Před dvěma týdny rozhovory obou subjektů, jejichž spolupráci by ve Sněmovně měla tolerovat KSČM, zkrachovaly kvůli personáliím.

Vedení ČSSD posoudí, zda znovu otevřít jednání o vládě s ANO
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.
reklama

ANO v pondělí přišlo s nabídkou na obnovu rozhovorů na základě výzvy výboru hnutí, který variantu koalice s ČSSD upřednostnil před podporou KSČM a SPD, doporučovanou prezidentem Milošem Zemanem. ČSSD i ANO obsah nabídky oficiálně nekomentují, spekulace ohledně možného rozdělení vládních postů zveřejněné v médiích pak odmítají jako chybné či nepřesné. Hamáček s nabídkou ve čtvrtek seznámil Zemana, dnes se dočkají straníci.

Předsednictvo by mělo rozhodnout, zda budou jednání obnovena. Před dvěma týdny stejný orgán jednomyslně podpořil rozhodnutí vyjednavačů ČSSD rozhovory s ANO ukončit. Socialistům vadila přítomnost trestně stíhaného Babiše ve vládě. Vyslyšen byl navíc i jejich alternativní požadavek, aby v případě účasti Babiše ve vládě drželi post ministra vnitra. Pokud by obě strany došly k dohodě, museli by ji potvrdit členové ČSSD v referendu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…