Vedení Národního divadla se chce sejít s ministryní. Děsí se nástupu Sankota

09.09.2012 9:01

Kvůli pátečnímu nečekanému odvolání ředitele Národního divadla Ondřeje Černého se na ministryni kultury Alenu Hanákovou obrátili členové vedení divadla, kteří by se s ministryní rádi sešli a vyjasnili si další postup. Co však odmítají, je ministerský záměr dosadit do čela instituce Martina Sankota, ekonomického náměstka ministryně.

Vedení Národního divadla se chce sejít s ministryní. Děsí se nástupu Sankota
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková

„Navrhujeme, abyste Vy osobně i ministerstvo jako celek dále postupovali v rámci příslušných standardů a abyste do funkce prozatimního ředitele Národního divadla zvolila některého ze stávajících členů vedení ND,“ píše se podle serveru Deník.cz v dopise.

Divadelní organizace těchto rozměrů podle nich potřebuje do svého čela člověka, který má zkušenosti s řízením a zároveň je podrobně obeznámem s jejím fungováním. Navrhovaný kandidát, ministerský náměstek Sankot, prý požadovaná kritéria rozhodně nesplňuje.

„Vzhledem k tomu, že jste veřejně deklarovala svou ochotu situaci řešit a současná situace okamžité řešení vyžaduje, žádáme Vás o setkání s vedením Národního divadla,“ pokračuje dopis. Termín schůzky navrhují kolegové odvolaného ředitele Černého na pondělí 10. září.

Negativní názor na krok ministryně spravedlnosti vyjádřili kromě nich i další ředitelé kulturních institucí a lidé z oboru. Ocenila jej naopak odborová organizace z bývalé Státní opery, která je s Národním divadlem slučována. Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…