Vedení Prahy 8 přijde o pět milionů a je jim to jedno, napsal nám bývalý místostarosta Vilgus

14.03.2019 10:57

Praha 8 projednávala návrh rozpočtu na rok 2019. V něm se mimo jiné vůbec nepočítá s projektem participativního rozpočtu, který se zaváděl v minulých letech a je za něj zodpovědný bývalý místostarosta Petr Vilgus, nyní opoziční zastupitel.Tento projekt byl přitom oceňován jako unikátní v celorepublikovém měřítku, informoval nás Vilgus ve svém prohlášení.

Vedení Prahy 8 přijde o pět milionů a je jim to jedno, napsal nám bývalý místostarosta Vilgus
Foto: Archiv Petra Vilguse
Popisek: Petr Vilgus, zastupitel Prahy 8
V roce 2018 byla z rozpočtu vyčleněna částka deset milionů korun pro realizaci námětů, které získají od občanů nejvíce hlasu. Obyvatelé navrhovali projekty zlepšující veřejný prostor a následně rozhodovali o jejich realizaci. S novým vedením radnice je prý s projektem konec.
 
Starostou na Praze 8 je nyní Ondřej Gros, který kandidoval za ODS se Svobodnými. Ti zde minulý rok volby vyhráli (17,4 procenta). Druzí byli Piráti (15,9 procenta) a třetí Osmička žije, která získala 14,7 procent. Povolební jednání zde byla složitá, koalici nakonec uzavřely ODS, TOP 09 a STAN s Patrioty pro Prahu 8.
 
Ve 45 členném zastupitelstvu má ovšem jenom 18 hlasů. Koalici skrytě podporuje také osm zastupitelů za hnutí ANO v čele s Radomírem Nepilem.
 
 
„Participativní projekty jsou v rozpočtu na rok 2019 přesunuty do takzvaného zásobníku, tedy nebudou realizované. Je ostudné takto mrhat energií lidí, kteří se zajímají o své bydliště. Vyzývám koalici Prahy 8, aby se spojili s úspěšnými žadateli a zahájili jejich realizaci. Také je dobré připomenout, že magistrát každou korunu investovanou z rozpočtu Prahy 8 podpořil další korunou z magistrátního rozpočtu. Praha 8 tedy bezdůvodně připraví občany o 5 milionů dotace,” uvedl zastupitel Prahy 8 Petr Vilgus.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorská ubohost. Jejich úroveň... Zeman se Soukupem si spolu sedli a už to jelo...

22:50 Senátorská ubohost. Jejich úroveň... Zeman se Soukupem si spolu sedli a už to jelo...

Týden s prezidentem na TV Barrandov probíhal tentokrát z Karlovarského kraje, kde je nyní prezident …