Velezkušený novinář Jan Petránek: Imigranti jsou s naší kulturou neslučitelní, absolutně. Ti lidé přišli ze středověku. Zpohodlnělí politici se teď nestačí divit

14. 1. 2016 12:57

Nejen o sexuálních útocích na ženy, ke kterým došlo na silvestra v Kolíně nad Rýnem a v dalších západoevropských městech, ale i o migraci hovořil v pořadu na DVtv.cz s moderátorkou Danielou Drtinovou publicista Jan Petránek.

Velezkušený novinář Jan Petránek: Imigranti jsou s naší kulturou neslučitelní, absolutně. Ti lidé přišli ze středověku. Zpohodlnělí politici se teď nestačí divit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Petránek
reklama

„Ukazuje se, že ti politici, kteří zasedají ve vládách, jsou velice překvapeni. Oni zpohodlněli se svými úsudky. Toto je věc, která ukazuje, že vývoj nebude brát ohled na ty, kteří myslí pomalu,“ uvedl Petránek s tím, že to, co se stalo, je zkušebním kamenem.

„Odebírám víc než čtvrtstoletí The Economist a ten se málokdy mýlil. Dne 7. listopadu však vyšla na titulní straně fotografie německé kancléřky Angely Merkelové s titulkem ‚Nepostradatelná Evropanka‘. A nyní se už zdá, že je zcela postradatelná,“ řekl publicista. 

Celé video najdete ZDE.

„Ti, kteří mají středověké myšlení, mají nejmodernější technologické prostředky,“ podotkl k současným uprchlíkům z Afriky a Blízkého východu Petránek. „Tady jde o problém, kdy určitý davový syndrom je vázán na nejmodernější sociální sítě,“ dodal. V Evropě jsou dnes podle něj desítky milionů muslimů. 

Podle Petránka je na vině především špatná struktura Evropské unie. „Když vstupovala naše země a další celá řada zemí do Evropské unie, tak jsme si připadali jako školáčkové, kteří musí skládat maturitu. My jsme byli to, čemu se říká v cirkuse untermeni, a to je nepřijatelné,“ zkritizoval Petránek. „Já nejsem proti evropské jednotě, já chci tu nejsilnější evropskou jednotu, ale ne že tu bude jeden dráb v Bruselu,“ pokračoval v kritice Evropské unie a zároveň pochválil Visegrádskou čtyřku.

Jak následně podotkl, tento systém nemůže rozhodně Evropská unie ustát, nemůže jej podle něj ustát ani německá kancléřka Angela Merkelová.

Imigranti se podle něj nemohou vzdát absolutní mentality svého národa. „Nebudou respektovat něco jiného. Tito lidé jsou naprosto neslučitelní s našimi hodnotami,“ řekl. „Zločinci mají větší šanci pochopit pravidla společnosti než ti, kteří sem přicházejí,“ nebral si servítky Petránek. „V okamžiku, kdy zjistí, že jste slabí, tak neobstojíte,“ popisoval své zahraniční zkušenosti. 

„Já obrovsky vítám, když si křesťané berou z křesťanství ten morální aspekt. Ale není to všude tak,“ podotkl. „Je nutná častá diskuze mezi křesťany a ateisty, mezi ateisty a muslimy,“ dodal s tím, že mezi ateisty a muslimy to není možné.

Sexuální útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem jsou podle Petránka výsledkem mentality migrantů. Ti se podle něj domnívají, že nezahalená žena na ulici je prostitutka. „Pocházejí ze středověkého prostředí. Když ženu znásilní v Saúdské Arábii, ukamenují ji i přesto, že je oběť. Ta mentalita je v těch lidech po staletí pěstována,“ sdělil.

„Evropa nemůže být otevřená jako cedník, musí si chránit své hranice. U těch, kterým dokážete nebo jsou schopni se prokázat, že utíkají před válkou, poskytnout azyl. Ale devadesát procent lidí jsou jiní,“ řekl závěrem jasné řešení migrační krize Petránek. Za dosavadního vedení Evropské unie a za vlády Angely Merkelové však podle něj nelze Evropu udržet. Důležité je vyřešit vztah mezi Evropskou unií a atlantickým paktem, kde lze spatřovat velkou strategickou mezeru v ochraně Evropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

19:49 Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

„Umře více lidí, ekonomiku to poškodí více a vir to nezastaví...“ komentuje na svém facebooku aktuál…