„Jsem matkou čtrnáctiletých dvojčat, na které jejich otec, úspěšný podnikatel, mající schopnost veškerý majetek vést na jiné osoby, cizinec žijící převážně v ČR, dlouhodobě neplatí výživné. Velice mne zasáhlo, že neplacení výživného se jako trestný čin zcela bagatelizuje. Já sama řeším tuto problematiku dlouhodobě. Nyní řeším souvislé neplacení od roku 2009 ve třech samostatných kauzách a dluh na obě děti dosáhl k dnešnímu dni 550 tisíc korun. Obžalovaný se u nás může donekonečna omlouvat, odvolávat a podávat podjatosti. Když se konečně podaří jej odsoudit, jen tak mezi řečí se vyhlásí amnestie a několikaleté úsilí domoci se svého práva je pryč. Kdo zaplatí nezletilým dětem více než půl milionu? Sám pan prezident Klaus? Opravdu to není proti dětem a rodině, pokud nemohou právní cestou získat peníze, na které mají nárok, a jejich matka na tom všem nechá své zdraví? Tím, že moje děti přišly o peníze, v právní stát už nevěřím,“ napsala na stránky s názvem Klausova velezrada Irena Valentová z Brna. Nutno dodat, že podobných příběhů lidí, kteří se cítí amnestií poškozeni, je na stránkách víc a s velkou pravděpodobností budou přibývat. Stále je na nich totiž zveřejněna výzva, aby se každý, koho amnestie poškodila, přihlásil a svůj příběh zveřejnil.
Oběť kupónové privatizace
Se stejně smutnou zkušeností se svěřuje tak například i Oldřich Kučera z Prahy.
„Aktivně jsem se zapojil do druhé vlny kupónové privatizace. Sháněl jsem diky pro fond Mercia, jehož ředitelem jsem byl telefonicky ubezpečen, že výnos na jednu kupónovou knížku by se měl pohybovat kolem 92 000 tehdy ještě korun československých. Musel jsem všechny body dát tomuto fondu. Odměnou za to mi měly být dva kusy akcií tohoto fondu navíc. Podle dostupných zpráv veškeré akcie fondů Mercia a Trend byly vytunelovány někam na Kypr nebo Maltu. Po zatčení vedoucích pracovníků těchto fondů, jsem se domníval, že budou spravedlivě potrestáni a že budu přiměřeně odškodněn. Amnestie pana Klause mi vzala všechnu víru, že žiji v právním státě. Měl by být souzen minimálně za zneužití funkce veřejného činitele, v jeho případě se jedná o vedení organizovaného spolčení proti skupině obyvatel, tj. českému národu,“ uvedl Kučera na stejných stránkách.
Tisíce fanoušků i aktivních spolupracovníků
Podpisů, které žádají žalobu na prezidenta Václava Klause kvůli podezření z nejzávažnějších trestních činů, přibývá, aktivity podporují i některé známé osobnosti či bojovníci proti korupčním praktikám v zemi. Společně s informacemi na webu pak lze diskutovat i na stejnojmenné stránce na sociální síti Facebook. Zatímco tam má tato iniciativa odporu přes pět tisíc fanoušků, původní stránka se chlubí 18 tisíci příznivci.
Sledujeme téma: AMNESTIE

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
amnestie , Doporučujeme , janeček , Klaus , prezident , Senát , Protikorupční fond
autor: Alena Hechtová
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
Zdražování potravin opět nabírá na síle a ve vzduchu se vznáší otázka, kdo ceny tlačí vzhůru nejvíce…
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 13:12 Lidé nejsou čísla v Jurečkových tabulkách. Bobošíková představila plán pro důstojné stáří
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR